Onaylanırsa, NBA Sezona 22 Takım ile ve Yeni Format ile Devam Edecek

2130

NBA’in bu sezonu bitirmek için neler yapacağı uzun zamandır konuşuluyordu. Bugün ESPN’den Woj’un haberine göre NBA, takımlara 22 takımlık yeni format ile bi seçenek önerecek.

Bu öneri kabul edilirse 22 takım, 8’er maçlık yeni bir fikstür ile normal sezonu tamamlayacak.

Bu 22 takım şöyle belirlendi. Her 2 konferanstan da 8’er takım alındı ve konferansında 8. sırada bulunan takımın en fazla 6,5 maç uzağında olan takımlar da alındı. Bu durumda toplamda Batı’dan 13 ve Doğu’dan 9 takım alındı.

Aşağıdaki puan durumunda da gördüğünüz gibi Batı Konferansı’ndan Portland Trail Blazers, New Orleans Pelicans, Sacramento Kings, San Antonio Spurs ve Phoenix Suns; Doğu Konferansı’ndan ise Washington Wizards 22 takım arasında yer alacak.

Maçları Walt Disney World Resort’ta oynatmayı planlayan NBA yönetimi, normal sezonun tamamlanması için de her takımın 8’er maç daha yapmasını önerecek. Takımlar maçları kendi konferansı içinde oynayacak ve sıralama yine konferanslara göre yapılacak. 31 Temmuz’da başlayıp 12 Ekim’e kadar devam edebilmesi öngörülüyor.

Oynanan bu normal sezon maçlarından sonra olası play-in turnuvası da gelecek.

Eğer konferansını 8. ve 9. sırada bitiren takımlar arasında 4 ya da daha az galibiyet farkı olursa bu 2 takım Play-in turu oynayacak. Eğer 5 ya da daha fazla galibiyet farkı olursa 8. takım direkt olarak play-off’lara kalacak. Eğer play-in turu oynanırsa; 8. takımın 2 kez elenmesi (double-elimination) gerekecek, 9. takımın ise 1 kez elenmesi yeterli olacak.

8. takımlar da belli olduktan sonra klasik

1-8
2-7
3-6
4-5

eşleşmeleri ile play-off’lara devam edilecek.

Temmuz’un sonuna doğru takımların Orlando’da kampa gireceği tahmin ediliyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz