Olympiakos’un yıldızı ile özel röportaj

142
THY Euroleague Röportaj
Brian Roberts, THY Euroleague resmi sitesine konuştu.

Brian Roberts: ‘Hayranlarımız başarımızın büyük bir parçasıdır…’

THY Euroelague’de Olympiyakos forması giyen Amerikalı guard Brian Roberts: ”Hayranlarımız başarımızın büyük bir parçasıdır” dedi. THY Euroleague’de Olympiyakos formasıyla izlediğimiz Brian Roberts bu sezon 8.5 sayı, 2.9 ribaunt, 2 asist ile oynamaya devam diyor. THY Euroleague resmi sayfasında yapılan röportaj ise şöyle;

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Merhaba Brian. Bu sezon içinde dokuz maç oynadınız ve Olmpiyakos çeşitli sakatlıklara rağmen 7 galibiyet, 2 mağlubiyet kazanarak ilk sıralarda yer aldı. Şartlar ne olursa olsun ekibi bu kadar güçlü yapan nedir?

”Ekibimizin derinliğinin bize izin vermiş olduğunu ve bu derinliğin şimdiye kadar bizi başaralı yaptığını düşünüyorum. Ekibimiz hakkında harika bir şey bu, gerçekten iyi oyunculara sahibiz. Sahip olduğumuz bu 14 oyuncu büyük anlarda oynayabilir yada adım atabilir.Şimdiye dek bizim için iyi olan budur”

Olympiyakos sıklıkla iki guardı aynı anda kullanıyor ve bu durum seni takımda ne kadar rahat hissettiriyor?

”Bu takım oyununun güzelliği, bir çok adamımız dripling yaparak pick-and-roll oyunu yapabiliyor. Bu bizim gücümüz olarak kullandığımız şey birden fazla oyuncumuz pick-and-roll oynuyor. Oyunu ve oyunun nasıl olacağı hakkında çok iyi anlaşıyoruz, bu yüzden ekibime yardımcı olan şey budur. Umarım, oyun oynayabilecek kişilerin olması güçlülüğümüzün büyük bir parçası olmaya devam eder.”

Vassilis Spanoulis’in yakında sahalara dönmesi bekleniyor. Onunla oynamaktan beklentilerin neler?

”Evet, bunu dört gözle bekliyorum.Açıkçası,o takımın büyük bir parçası ve son bir kaç sezon boyunca takımın neyi kasttettiğini açıklıyor. Onun yanında oynamak için, onunla birlikte başlamaya devam etmeliyiz. Onun geri dönmesi harika bir şey ve onun sahalarda olmasını dört gözle bekliyorum. Ona kesinlikle bir lider olarak bakıyoruz ve varlığını her zaman hissediyoruz.”

5 yıllık NBA kariyerinden sonra ilk kez Euroleage sezonu geçiriyorsun. Euroleague hakkında en çok neyi beğendin?

”Sadece her oyunun büyüklüğünü ve rekabet seviyesini beğendim. NBA’deki gibi 80’den fazla maç oynamıyoruz. Az maç yapıyoruz, bu nedenle her maç daha çok şey ifade ediyor. Kalabalığın gerçekten kükrediğini hissedebiliyorsunuz ve yüksek atmosferli yerlerde maç yapıyorsunuz. Bunlar özlediğim şeyler ve burda yeniden tanıtılıyorum, tahmin ediyorum ki bunu sende söyleyebilirsin. Sezona iyi bir başlangıç yaparak başladık ve uzun bir sezondur doğru yönde ilerlemeyi dört gözle bekliyoruz.”

Aynı zamanda Euroleague farklı bir yarışma,farklı bir round-robin sistemi var. Şu ana kadar Avrupa’nın en iyi takımları ve oyuncularına karşı oynamak nasıl gidiyor?

”Evet, tüm takımlara karşı oynamak gerçekten iyi bir şey. Yoğun bir program da seyahat etmek zor fakat buna alıştım. Tüm Euroleague takımlarına karşı oynamak kesinlikle büyük bir şey.Rekabetli ve daha istikrarlı oyunlar sergilersek tüm takımlara karşı neler yapabileceğimizi görün.Rekabet ve istikrarı sürdürürsek sadece küçük bir grupta kalmaz ilerlemeye devam eder ve diğer takımlara karşı oynamak zorunda kalırız.”

Brose Bamberg taraftarları ve Olympiyakos taraftarları kendi takımlarına farklı tarzlarıyla oldukça tutkulular ve bağlılar. Bu farkı nasıl tanımlarsın?

”Söylediğiniz gibi, ikisi de gerçekten çok tutkulu.O anormal şehirde üç büyük yıl geçirdim ve oraya gidip tanıdık yüzleri görmeyi dört gözle bekliyorum, fakat burada Olympiyakos ile birlikte olmak daha güzel. Açıkçası, Olympiyakos taraftarları her ne olursa olsun takıma gerçek bir tutku ve heyecan ile bağlılar. Bu formayı giymekle çok gururlanıyorum ve bu taraftarların başarımızın büyük bir parçası olduğunun farkındayım.”

Bamberg küçük bir şehir fakat şimdi Avrupa’nın en büyük metropol şehirlerinden birindesin. Yunan kültürü ve büyük şehirde yaşamak nasıl?

”Bu harika. Atina harika havasıyla yaşanayacak harika bir şehir…Büyük bir şehir olduğu için yapılacak çok şey var. Atina güzel bir şehir olduğundan dolayı, ailem ve ben buraya kolayca geçiş yaptık.

Büyük bir araba koleksiyonuna sahip olan Georgios Printezis’e kıyasla bir FIAT 500 kullanıyorsunuz. Size bu konuda şaka yaptı mı?

”Hayır, ama göze çarpabilir. Nikola Milutinov ve ben aynı arabalara sahipken, Georgios bizden daha iyi arabalara sahip. Benimle aynı arabayı kullanan bazı büyük adamları izlemek eğlenceli oluyor. Sahip olduğumuz harika bir sponsor var ve biz bunun sayesinde gururla dolaşıyoruz. En azından ben yaparım! Avrupa’da sizin sahip olduğunuz bir çok büyük otomobilin Amerika’da olduğunu görmüyosunuzdur. Orada ulaşmanız gereken küçük yerler var ve daha küçük bir araba işinizi görüyor. Küçük parklarda, küçük park yerlerine park etmeniz gerekiyor.

Geçtiğimiz hafta Milan’da oynanan zorlu bir maçın ardından, bu hafta oynanayacak olan Valencia deplasmanında her Euroleague maçında ki gibi büyük zorluklar bekliyor musunuz?

”Kesinlikle, çünkü takımlar bizim gibi özellikle ekibin son birkaç yıldır sahip olduğu başarısına karşı daha iyi oynamak istiyorlar. Umarım başarılı olmaya devam edeceğiz, ancak dediğim gibi her oyun büyük olacak. Başka takımın kaydına dayanan oyunlara izin vermemeliyiz, çünkü her oyunda dövülebilirsin. Her oyunla gerçekten çok ciddi bir şekide karşı karşıyayız, 40 dakika boyunca savaşmaya hazırız.”

10 maçtan sonra ne olacağını biliyorsun. Olympiyakos, Final Four’da bir daha oynamak için en çok neye ihtiyaç duyuyor?

”Uzun,uzun bir sezon. İlk dokuz maçta iyi işler yaptık ancak kimyamızı inşa etmeye devam etmeliyiz ve birlikte iyi oynamalıyız. Savunmanın bir numaralı şey olduğunu düşünüyorum. Euroleague’de savunma yaparak ilerlemeliyiz. Bu bir numara. Sakatlıklardan geri dönen oyuncularımızın vereceği katkıyla ve kimyamız sayesinde zamanla daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Bizim tek ihtiyacımız her maçı almak.”

Berkay İmren

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here