Nike, Yırtılan Formaların Ardından Harekete Geçiyor

2227
Nike, Yırtılan Formaların Ardından Harekete Geçiyor
Nike, formaları sağlamlaştıracak

Yeni sezon öncesinde NBA ve Nike arasında gerçekleşen anlaşmayla sekiz senelik 1 milyar dolara NBA‘in resmi spor giyim tedarikçisi Nike olmuştu. Nike ayrıca, 2006 yılından bu yana USA Basketball’un ayakkabı ve özel giysi tedarikçisi olarak hizmet vermekte.

Nike, tüm saha içi forma tasarımlarında logosu görünen ilk giysi partneri olmuştu. Ancak sezonun başlaması ile birlikte kıyasıya mücadelelerin yaşandığı maçlarda formaların yırtılması herkesi şaşırtmıştı.

İlk başta formaların yırtılması şansızlık olarak görülüp, fazla üzerinde durulmadı. Zaman bu olayın sürekli nüksetmesi ile insanlar Nike’ın kalitesini sorgulamaya başladı.

3. haftası geride kalan NBA’de şu ana kadar 6 oyuncunun maç esnasında forması yırtıldı. Nike bu durumun ardından, yırtılan NBA formaları için bir çözüm aramaya başladı.

Firma konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bu zamana kadar tasarlanmış en iyi formaları tasarlamak için çok çalıştık. Hafif, emiciliği yüksek ve hareket kabiliyetini arttırıcı formalar tasarladık ve oyuncularda çok beğendi. Maçlarda bir kaç oyuncunun forması üzerinde yırtıldı. Bu kabul edilemez bir durum. Formaları daha da sağlamlaştırmak için çözümler üretmeye başladık. İleride aynı şeylerin yaşanmaması için farklı yöntemler üreteceğiz. NBA yönetimi ve takımların istekleri bizim için önemli.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here