Ne Olacak Bu Thunder’ın Hali

661
Ne Olacak Bu Thunder'ın Hali
Ne Olacak Bu Thunder'ın Hali

Sezon öncesi Russell Westbrook’lu kadrosuna Paul George ve Carmelo Anthony’i katarak sezona şampiyonluk parolası ile giren Oklahoma’da yıldızlar beklenen ışıltıyı yaratamadı. Oklahoma sezona 105-84’lük New York galibiyeti ile görkemli bir giriş yapmasına rağmen ligde beklediği sonuçları alamadı. Bu sezon 9 maç yapan Oklahoma City Thunder, 4 galibiyetin yanı sıra 5 mağlubiyet alarak sezon başında hedeflediği noktanın çok uzağında kaldı.

Görünmeyen Yıldızlar Şehri Oklahoma

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Baştan sona yapılanan Oklahoma’da göze çarpan en büyük problem takım uyumu. Oyunun hücum yönünde organize bir şekilde hücum edemeyen Thunder boyalı alanı etkili kullanamıyor. Çembere gitmek için gerekli takım organizasyonunu sağlayamıyor. Hücumda tamamen PG-WB ve Melo’nun birebir oyunlarına kalmış durumda. OKC Thunder‘ın hücum organizasyonun olumlu yönü olarak 3 sayı çizgisinin gerisinden yarattıkları boş atışları söyleyebiliriz. Burada da takımın yüzde olarak düşük kalıyor. Bu konuda da yıldız oyuncuların üstüne düşen görevlerini yapmaları gerektiğini dile getirmek isterim.

Thunder defansif olarak gayet başarılı. Ligde Chicago’nun ardından en az sayı yiyen takım konumunda. Özellikle pota altı savunmasının ligin üstünde olduğunu söyleyebiliriz. 3 sayı savunmasını daha etkili yaptıkları takdirde takım istenilen savunma direncine ulaşacaktır.

OKC Thunder’ın yaşadığı problemlere, yeni yapılanan bir takımda sezon başı için makul karşılanabilecek problemler diyebiliriz ama ligde 9 maç oynamasına rağmen takımın hücum organizasyonunda bir arpa boyu yol alamaması da kafalarda soru işaretleri bırakıyor. Takımın daha zamana ihtiyacı olduğu çok açık bir şekilde görülüyor. Thunder ligi iyi bir yerde bitirmek ve NBA Play-Off’larda avantajlı bir yerde olmak istiyor ise bu uyum süresini en kısaya indirmek zorunda. Burada en büyük görev Koç Billy Danovan’a düşüyor. Koçun takıma gerekli dokunuşları en kısa sürede yapıp yapamayacağını önümüzdeki haftalarda göreceğiz.

Takımın bu kötü başlangıca son vermesi ve çıkışa geçmesi için önünde kritik 5 maç var. Bu maçlarda seri yakalar ve kendilerine olan güvenlerini geri getirebilirler ise Thunder, sezonun geri kalanında daha etkili bir performans sergileyebilir.

Thunder’ın önündeki 5 maç:

SACRAMENTO KINGS (DEPLASMAN)
DENVER NUGGETS (DEPLASMAN)
LOS ANGELAS CLIPPERS
DALLAS MAVERICKS
CHICAGO BULLS

Burhan Tezcan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here