NBA Yaz Ligi’nde İki Milli Takım Yer Alacak

1042
NBA Summer League
NBA

5-15 Temmuz tarihleri arasında Las Vegas’da düzenlenecek 2019 NBA Yaz Ligi’nde iki milli takım misafir olacak.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

NBA yönetiminin yaptığı açıklamaya göre, Çin ve Hırvatistan milli takımları bu yaz Las Vegas’da 30 NBA ekibiyle beraber sahaya çıkacak.

Hırvatistan milli takımı, 2019 yazında Çin’de yapılacak FIBA Dünya Kupası’nda yer alamayacağı için bu dönemi, NBA Yaz Ligi’nde yeni kadrosunu deneyerek geçirecek. Dünya Kupası elemelerinde gruplarda başarısız bir performans sergileyen Hırvatların yeni bir kadro kurması bekleniyor.

Çin ise daha önce 2007 yılında NBA Yaz Ligi organizasyonuna katılmıştı.
Uzak Doğu ekibi 31 Ağustos-15 Eylül arasında oynanacak FIBA Dünya Kupası’na hazırlanmak için Vegas’ta olacak. Kadrolarında ise kimlerin olacağı henüz belli değil.

Dünya Kupası’nda A Grubunda yer alacak olan Çin, Venezuella, Polonya ve Fildişi Sahili takımlarıyla mücadele edecek.

Birçok oyuncu için NBA Las Vegas Yaz Ligi etkinliği, takımları etkilemek ve NBA antrenman kampları öncesinde kendilerine bir yer edinmek için önemli bir fırsat. 

Yaz Ligi’ni Avrupa’dan da birçok gözlemci takip ediyor ve burada incelemelerde bulunuyor. Dolayısıyla Yaz Ligi’nin yeni kontrat arayan veya takımında devam ettiği halde kendisini geliştirmeye çalışan oyuncular için gerçek bir fırsat olduğu rahatlıkla söylenebilir.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here