NBA Draft Lotaryasının Kazananları ve Kaybedenleri

1059
NBA Draft Lotaryasının Kazananları ve Kaybedenleri

NBA’de bu gece çekilen draft lotaryası sonucunda takımların 20 Haziran’da yapılacak seçmelerdeki sıraları da belli oldu. Temel olarak NBA’deki sıralama ile ters orantı bulunan yüksek sıralı seçme şansı bazı takımlara artı olarak dönerken bazı takımlar ise şanssızlığının kurbanı olup beklemediği kadar alt sıralara düştü. İşte draftlara 1 ay kala lotaryanın kazananları ve kaybedenleri  
 
Kazananlar 

1. Sıra : New Orleans Pelicans 

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Sene başından beri Anthony Davis’in takas dedikodularıyla medyanın en üst basamaklarında kendine yer bulan Pelicans, aslında hiç de beklemediği 1. sırayı şansının da yardımıyla aldı. İhtimaller ve yüzdeler ele alındığında 6 – 8 arasında bir yerde olacağı düşünülen New Orleans’ın ilk sırayı kapması yazın takaslayacağı Davis’le birlikte elini oldukça güçlendirecek bir koz daha kazandı. Birçok kişiye göre Zion Williamson’ın 1. sıradan seçileceği ve 1. sıra hakkını alma ihtimali en yüksek olan aday olan NYK’in Zion’la birlikte takıma yıldızları katacağı söyleniyordu. Bu bakımdan da New Orleans Pelicans elinde Zion’u bulundurarak kadrosuna çok ciddi bir hamle yapabilir, hatta Davis takasıyla kadrosuna katacağı diğer oyuncularla birlikte en ciddi adaylardan biri de olabilir. Fakat Zion Pelicans’ta oynamayı tercih etmezse de yine Pelicans tarafından seçilip takas edilebilir. 

2 . Sıra : Memphis Grizzlies 

İhtimallerde Pelicans’ın bile altında bulunan Grizzlies bir diğer güzel sürpriz ile karşılaşan takım. Onların da muhtemel sırası 7-8 olarak düşünülüyordu fakat 2. sırayı almayı başardılar. Takımın hali hazırda yenilenmeye gitmek istemesi ve yüksek maaşlı, yaşlı oyuncuları göndermek istediğini biliyoruz. Bununla birlikte kadrolarında gelişmeye açık Jaren Jackson JR. gibi oyuncular da mevcut. Bu yüzden onların seçmelerde ilk 3’te yer almaları takım dinamikleri adına da oldukça önemli. Zion’un birinci sıradan gittiğini düşünürsek Memphis’in yüksek ihtimalle seçeceği iki isim kalıyor. Ja Morant ve RJ Barrett. Oyun stili John Wall’a benzetilen Ja Morant’ı mı yoksa Andrew Wiggins’e benzetilen RJ Barrett mi seçilecek 20 Haziran’da göreceğiz. Bunun yanı sıra New Orleans’ın birinci sıradan seçeceği sürpriz bir isim de Memphis’e Zion’un kapılarını açabilir. 

4. Sıra : Los Angeles Lakers 

Şüphesiz bu yaz herkesin gözü Lakers’ın yapacağı hamlelerde olacak. Bir de bunun yanına Lakers’a tabiri caizse havadan gelen 4. sıra seçimi ellerini iyice rahatlattı. Lakers’ın yaz döneminde kadrosuna katmayı en çok istediği isim Davis. Bu yüzden Davis’i almak için takas paketine koyacakları çok önemli bir parçayı da draft sırasıyla bulmuş oldular. Zaten Pelicans’ın da Davis’i elinde tutma şansı kalmamışken Lakers’tan alacakları 4. sıra hakkı ve oyuncular onların da iştahını kabartacak gibi duruyor.  

Kaybedenler: 

3 . Sıra : New York Knicks 

Lotaryadan önce birinci sıradan seçme ihtimali en yüksek takım olan Knicks, çekilişten sonra hayal kırıklığına uğradı. Çok kötü geçirdikleri sezonun ardından 3. sırada kendine yer bulan NYK, sezon başından beri kurdukları Zion Williamson hayallerine veda edebilir. Her ne kadar Zion’un da Knicks’teki yapılanmaya katılmak istediği bilinse de 3. sıraya düşmek onların elini bir hayli zayıflattı. Her ne kadar Barrett, Hachimura, Morant gibi seçimler ellerinde bulunsa da New York ekibinin planları suya düşmüşe benziyor. 

5. Sıra : Cleveland Cavaliers 

Normal sezonun en kötü takımlarından biri olan Cavaliers’ın da tıpkı Knicks gibi hayal kırıklığı yaşadığını söyleyebiliriz. İlk 3’te bulunması beklenen takımın 5. sıraya düşmesi ve bu sene yıldız potansiyelli oyuncuların az olması Cleveland için ekstra bir handikap oldu. Deandre Hunter, Jarrett Culver gibi isimlerden birini seçmesi beklenen Cleveland bu oyunculardan ne kadar verim alabilir ve bu oyuncuların potansiyeli Cleveland’ı ne kadar ileriye taşıyabilir o da büyük merak konusu. 

6. Sıra : Phoenix Suns 

Geçtiğimiz senenin 1. sıra hakkına sahip olan takımı bu sene de aynı şansa sahipti fakat 6. sıraya kadar düştü. Bu da senelerdir yenilenme çabası içinde olan Suns için korkunç bir felakete dönüşecek gibi duruyor. Son yıllarda Devin Booker, DeAndre Ayton gibi isimler seçen takımın bu sene hedeflerinde Ja Morant vardı. Fakat 6. sıraya düştükten sonra Morant ile aynı pozisyonda oynayan Coby White veya Darius Garland gibi geçnlere yönelecekleri düşünülüyor. Bu iki guardın da NCAA’de iyi istatistikleri olsa da şu anlık potansiyelleri Morant kadar fazla gözükmüyor. 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here