NBA 3 Sayı Yarışmasına Katılacak Oyuncuların İstatistikleri

1329
NBA 3 Sayı Yarışmasına Katılacak Oyuncuların İstatistikleri

NBA All-Star 2020 Üç Sayı Yarışması katılımcıları belli oldu. Bu katılımcıların bu sene ve geçen sene üzerinden birkaç istatistiğine göz atalım.

Joe Harris %40.5

İlk olarak geçen senenin şampiyonu unvanıyla yarışmaya katılan Joe Harris’e bir göz atalım. Geçtiğimiz sezon %47.4 ile üçlük isabeti bulan Joe Harris, üçlük yarışmasının yanı sıra sezon birinciliğini de kimseye bırakmamıştı. Bu sezon ise üçlük yüzdesini %40.5’e düşüren Harris, yine de azımsanamayacak bir yüzde ile atıyor. Maç başına 6 üçlük denemesinde bulunan oyuncu bu denemelerin 2.1’inde başarılı oluyor. Dripling üzerinden olmayan üçlüklerde ise %42.2 ile isabet buluyor. 

Trae Young %36.7

Geçtiğimiz sezon, yani çaylak sezonunda %32.4 ile üçlük isabeti bulan genç oyuncu, bu sene üçlük yüzdesini %36.7’ye çıkarmayı başardı. Fakat oyun stili nedeniyle daha çok dripling üzerinden şutlar deneyen Trae Young, dripling üzerinden olmayan üçlüklerde %46.6 ile katılımcılar arasındaki en yüksek yüzdeye sahip.

Davis Bertans %42.9

Bu sezon Washington Wizards’ın oyun tarzının katkısıyla beraber Davis Bertans inanılmaz bir gelişim gösterdi. Maç başına 8.4 üçlük deneyip bunların 3.6’sında başarılı oldu. Yani %42.9 ile isabet bulan oyuncu, dripling üzerinden olmayan üçlüklerde ise %44.2 ile isabet buluyor.

Damian Lillard %40

Durdurulamaz modunu açan Damian Lillard, 2020 NBA All-Star 3 Sayı Yarışmasına eli en sıcak şekilde gelecek olan yarışmacı diyebiliriz. Damian Lillard toplamda 484 üçlük denemesi ile bu sezon en çok üçlük denemesinde bulunan oyuncu. Maç başına 10.1 denemede bulunan oyuncu bu denemelerin 4’ünde isabet buluyor (%40). Dripling üzerinden olmayan üçlüklerde ise %38.7 ile isabet bulan oyuncunun zor şutları daha çok sevdiğini bu istatistiklere bakarak da görebiliyoruz.

Devonte Graham %37.6

Bu seneki oyunuyla seviye atlayan Devonte Graham, geçen seneden bu seneye hem üçlük deneme sayısını hem de üçlük yüzdesini en çok arttıran oyunculardan biri. Geçen sene maç başına 2.6 üçlük deneyip bunların 0.7’sinde isabetli olan oyuncu, bu sene maç başına 9.4 üçlük denemesinde bulunup bunların 3.5’inde isabetli oluyor (%37.6). Devonte Graham, dripling üzerinden olmayan üçlüklerde ise %42.9 isabet buluyor.

Duncan Robinson %43.9

Miami Heat’in bu sene parlayan genç yıldızlarından biri de Duncan Robinson. Bu sezon yarışmaya katılan oyuncular arasında en yüksek üçlük yüzdesine sahip olan oyuncu %43.9 ile isabet sağlıyor. Maç başına 8.8 üçlük denemesinde bulunan oyuncu bu denemelerin 4’ünde başarılı oluyor. Dripling üzerinden olmayan üçlüklerde ise yüzdesi %43.7’ye düşmekte.

Buddy Hield %37.6

Geçtiğimiz sezona kıyasla üçlük yüzdesinde düşüş yaşayan isimlerden biri de Buddy Hield. Geçtiğimiz sezon 7.9 denemede 3.4 isabet bulan oyuncu, bu sezon 9.9 denemede 3.7 isabet buluyor (%37.6). Buddy Hield, dripling üzerinden olmayan üçlüklerde ise %38 ile isabet sağlıyor.

Zach LaVine %37.6

Onu daha çok smaç yarışmalarında görmeye alışsak da, bu sene üçlük yarışmasında boy gösterirken izleyeceğiz. Kariyeri boyunca istikrarlı bir şekilde şut atan Zach LaVine, bu sezon en çok üçlük denemesinde bulunduğu sezonu yaşıyor. Maç başında 7.9 üçlük denemesinde bulunan oyuncu bu denemelerin 3’ünde isabet buluyor (%37.6). Zach LaVine dripling üzerinden olmayan üçlüklerde ise %41.8 ile isabet sağlıyor.

Via StatMuse & Basketball-Reference

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz