NBA 2K23’e Jordan Challenge Geliyor

186
NBA 2K23'e Jordan Challenge Geliyor

NBA 2K, 2023 yılı için 23 numarayla özdeşleşen Michael Jordan’a özel bir oyun modu geliştirdi. Jordan’ın efsane kariyerinin ikonik anlarını kontrol edip oyun içinde tekrar yaşatacağımız bu moda 2K oyuncuları aslında yabancı değil. 2K bu konsepti 2011 ve 2014 yıllarında da kullanmıştı. NBA 2K11’de de Michael Jordan’ın efsane anlarını yaşatmıştık. NBA 2K14’te ise LeBron James’in kariyerinin geleceğini şekillendirdiğimiz bir oyun modu bizlere sunulmuştu. Bu oyunların ortak noktasıysa bu modlara ve oyunun geneline gösterilen özen sayesinde oyuncular için NBA 2K serisinin en özel oyunları arasına girmeleriydi. Bu da NBA 2K23 için beklentileri arşa çıkardı. PS5’in de çıkmasıyla gelen next-gen grafiklerle birlikte 2K, modun unutulmazlar arasına girmesi için her detayı düşünmüş.

  • 80’ler ve 90’ların yaşattığı orijinal yayın deneyimini tekrar hayata geçirmek için özel video filtreleri kullanılacak.
  • Modu gerçekçi hale getirmek için Jordan deneyimini her perspektiften yaşamış efsane koç ve analist Mike Fratello yorum ekibine katıldı.
  • Spor tarihinin en efsane takım introsu da bizlerle olacak. Dönemin Bulls PA Announcer’ı Ray Clay’in sesi ve the Alan Parsons Project’in ikonik Sirius’uyla birlikte tüyler ürperten bir deneyim bizleri bekliyor.
  • Her Jordan Challenge’ından önce ise o anın parçası olan isimlerden bir röportaj izleyeceğiz. Phil Jackson, Dennis Rodman, Kareem Abdul-Jabbar, Shaquille O’Neal, Patrick Ewing, Chris Mullin ve Marv Albert gibi isimler her bölüm öncesi bizlere eşlik edecek.
  • Gameplay ise bu moda özel olarak hazırlanmış. Günümüz ile 90’lar basketbolunun farkı hepimizin malumu. 2K ise gerçekçiliği en üst seviyeye çıkarmak için maç temposunu, oyuncu eğilimlerini, kuralları, sert faulleri, set oyunlarını ve oyun stillerini 90’lara göre düzenledi.
  • Ayrıca çoğu efsane oyuncunun imza hareketleri de güncellenerek oyuna eklendi.

Toplamda ise 15 adet Jordan Challenge bulunmakta.

1- 1982 National Championship Maçı: North Carolina vs Georgetown

James Worthy, Patrick Ewing gibi Hall of Fame oyuncuların da bulunduğu ve Michael Jordan’ın maçı ve şampiyonluğu kazandıran basketi attığı maç.

2- 1984 Team USA Antrenman Maçı

1984 Amerika Olimpiyat takımıyla NBA All-Star’larının karşı karşıya geldiği bu maçta Jordan, oyunun en büyük oyuncularını yenebilecek kabiliyette olduğunu herkese gösterdi.

3- 1986 Doğu Konferansı İlk Tur İkinci Maçı: Celtics vs Bulls

Jordan, Larry Bird’ün Celtics hanedanlığı karşısında 63 sayı atarak NBA tarihin en skorer playoff maçını çıkardı.

4- 1988 NBA All-Star Maçı

Jordan, Batı All-Star’ları karşısında yalnızca 29 dakika süre almasına rağmen 40 sayı atarak maçın en skorer oyuncusu oldu.

5- 1989 Doğu Konferansı İlk Tur Beşinci Maçı: Cavaliers vs Bulls

O yıllarda 5 maç üzerinden belirlenen ilk turun “Kazan ya da Evine Dön” maçında Bulls, Jordan’ın seri kazandıran basketiyle tur atlamıştır.

6- 1990 Hawks vs Bulls

Michael Michael Jordan’ın “Human Highlight Film” Dominique Wilkins ile olan efsanevi karşılaşmasını tecrübe edeceğiz.

7- 1990 Bulls vs Cavaliers

Cavaliers’ın baş belası Jordan, bu sefer 69 sayı atarak kariyer rekorunu kırıyor.

8- 1990 Doğu Konferans Finali Üçüncü Maçı: Pistons vs Bulls

Jordan’ın en büyük düşmanı olan Bad Boys lakaplı Pistons takımıyla olan ağır siklet savaşı da Jordan Challenge’da yerini aldı.

9- 1991 NBA Finalleri Beşinci Maçı: Bulls vs Lakers

Michael Jordan, ilk kez NBA şampiyonu olma hissini tadıyor.

10- 1992 NBA Finalleri Birinci Maçı: Trail Blazers vs Bulls

Jordan’ın ilk yarıda 6 üçlük isabeti bulduğu meşhur “Shrug” maçı.

11- 1995 Bulls vs Knicks

Eski kolej rakipleri Ewing ve Jordan’ın “Basketbolun Mecca’sı” olan Madison Square Garden’daki karşılaşmasının galibi 55 sayı atan Jordan oluyor.

12- 1996 NBA Finalleri Altıncı Maçı: SuperSonics vs Bulls

“The Glove” Gary Payton, Jordan’ı %26’lık saha içi isabetinde tutmasına rağmen Jordan dördüncü şampiyonluğuna ulaşıyor.

13- 1997 NBA Finalleri Beşinci Maç: Bulls vs Jazz

“Flu Game” olarak anılan bu maçta Jordan her şeye rağmen kazanmayı biliyor.

14- 1997 Lakers vs Bulls

Kobe Bryant, idolu olan Jordan’dan meşaleyi almak istese de Jordan hala en iyisi olduğunu gösteriyor.

15- 1998 NBA Finalleri Altıncı Maç: Bulls vs Jazz

Son Dans, son şut, son şampiyonluk. Jordan ve şampiyon kadro son kez sahaya çıkıyor. Michael Jordan meşhur şutuyla maçı ve şampiyonluğu kazanıp altıncı yüzüğünü takıyor.

Şüphesiz ki nefes kesici bir deneyim oyuncuları bekliyor. Bu modun olası başarısıyla birlikte 2K24 ile Kobe Bryant Challenge da görebiliriz. 8 Eylül 2022’de piyasaya sürülecek NBA 2K23’ü merakla bekliyoruz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz