Müthiş Çekişmeden Galip Çıkan Knicks Oldu

215
NBA
İkiz kulelerin karşısına bu sefer Unicorn çıktı

Son saniyeye kadar büyük bir çekişme içerisinde geçen maçta,New York Jarrett Jack’in son saniyelerde kaydettiği serbest atışlarla New Orleans’ı 105-103 mağlup etti.

Karşılaşmaya her iki takımda karşılıklı basketlerle başladı. Ev sahibi New Orleans Davis ve Cousins ile sayılar üretirken, New York bu sayılara Courtney Lee,Porzingis ve Lance Thomas ile karşılık verdi. Çekişme ilk çeyreğin ortalarına kadar sürerken ilk yedi dakika 13-13’lük beraberlikle geçildi. Bu dakikadan sonra hücumda daha etkili olan Knicks,Quinn ve Porzingis’in üst üste bulduğu sayılarla ilk çeyreği 28-21 önde kapattı.

İkinci çeyrekte de karşılıklı basketler vardı. Ev sahibi New Orleans, Darius Miller ve Cousins’la bulduğu sayılarla farkı kapatmaya çalışırken Knicks,Q’Quinn ve Ntikilina ile farkın kapanmasına izin vermedi. New York Beasley,Ntikilina,Mc Dermott ile 10-0’lık seri yakaladı ve ilk yarıdaki en büyük farkı yarattı(45-30). Bu serinin ardından çabuk toparlanan ev sahibi New Orleans, Anthony Davis ve Darius Miller’la farkı eritti ve çeyreğin bitimine üç dakika kala farkı tek haneye indirdi(47-38). Porzingis’in tekrar devreye girmesiyle New York farkı açtı ve ilk yarıyı on bir sayı farkla 56-45 önde kapattı.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan taraf New York oldu. Courtney Lee ve Porzingis’le sayılar bulan Knicks yirmi altıncı dakikada maçtaki en büyük farkı yarattı(63-47). Bu dakikadan sonra hem savunmada hem de hücumda toparlanan Pelicians, özellikle pota altından Davis ve Cousins ile bulduğu sayılarla farkı tekrar tek haneye indirdi(71-62). Farkın kapanmasıyla birlikte oyundaki momentumu eline alan ev sahibi ekip, Jrue Holiday’in attığı üç sayılık basketle farkı bire indirdi ve son çeyreğe 79-78’lik skorla girildi.

Son çeyreğe Jrue Holiday ve DeMarcus Cousins’ın sayılarıyla başlayan ve 8-0’lık seri yakalayan Pelicians ilk çeyrekten bu yana ilk kez öne geçti(86-79). Bu seriye Ntilikina,Porzingis ve Noah’la cevap veren Knicks, maçın bitimine beş dakika kala farkı bire indirdi(90-89). Pelicians son iki dakikaya bulduğu basketlerle sekiz sayı farkla üstün girdi(99-91). Son iki dakikada ise sahneye Letonyalı yıldız Porzingis çıktı. Yıldız oyuncu üst üste bulduğu on sayıyla maçın bitimine yirmi dokuz saniye kala takımını 103-101 öne geçirdi. Maçın bitimine dokuz saniye kala Jrue Holiday’in,Jarrett Jack’e yaptığı faul sonrasında iki atışta da isabet bulan Jack,maçın skorunu belirledi ve New York sahadan 105-103’lük skorla galip ayrıldı.

New York’da Porzingis 30 sayı ve 7 ribaund ile takımını sırtlayan isim olurken,Jack’de attığı 15 sayıyla galibiyette önemli rol oynadı. New Orleans’da ise Davis’in 31,Cousins’ın ise 29 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here