Miami Heat Temiz Kan Peşinde

414
NBA
Miami Heat Temiz Kan Peşinde

Geçtiğimiz sezonu Doğu Konferansı’nda 6. sırada tamamlayan ve play-off ilk turunda Philadelphia 76ers’a 4-1 ile boyun eğen Miami Heat kadrosunda büyük değişikliklere gitmeyi planlıyor. Bu revizyon planlarına göre takas edilmek istenen listenin başında Hassan Whiteside var.

Hassan Whiteside önceki sezonu 14.0 sayı 11.4 ribaunt ortalamalarıyla tamamlasa da 2017-18 sezonu onun için çalkantılı geçmişti. Normal sezonda 54 maç oynayan Whiteside, Philadelphia ile oynanan play-off serisinde maç başına sadece 15 dakika süre bulabilmiş ve 5.2 sayı, 4 ribaunt ortalamaları yakalayabilmişti. Bu durum belki de play-off serisinde Miami Heat adına en kafa karıştırıcı durumlardan biriydi.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Whiteside önümüzdeki sezon için kendini hazır hissetse de Miami Heat yönetimi onunla aynı fikirde değil gibi duruyor. Hassan Whiteside’ın Miami Heat üzerindeki en büyük yükü ise aldığı maaş. Önümüzdeki sezon 25 milyon dolar alacak olan Whiteside’ın bu maaşı olası bir takasta Miami Heat’in elini rahatlatabilir.

Whiteside ile birlikte gönderilmesi beklenen diğer iki oyuncu Tyler Johnson ve Dion Waiters. Geçtiğimiz sezon 5 milyon dolar maaş alana Johnson’ın bu sezonki maaşı ise 19 milyon dolar oldu. Bu da Miami Heat’in maaş boşluğu açısından çok büyük bir yer kaplıyor. 2017-18 sezonunu 11.7 sayı 2.3 asist ile tamamlayan Johnson kayda değer bir katkı sağlasa da bu denli yüksek bir maaşa Heat’in Tyler Johnson yerine kadroya bir yıldız eklemesi onlar adına çok daha iyi bir hamle olabilir. Dion Waiters ise geçtiğimiz sezon bazı maçlarda patlama yapsa da yaşadığı sakatlık yüzünden 52 maçı kaçırdı. Onun da tıpkı Johnson ve Whiteside gibi listede olmasının sebebi Heat’ten aldığı yüksek kontrat. Waiters’ın 3 senelik 40 milyon dolar kontratı bulunuyor.

Serbest oyuncu ve takas pazarının yavaşladığı bu günlerde elbette ki böylesine yüksek maaşlı oyunculara takas teklifi bulmak oldukça zor. Öyle ki belli bir süredir bu oyuncuları takas etmek isteyen Heat henüz bir teklif elde edemedi.

Eski oyuncusu ve Heat tarihinin efsanelerinden biri olan Wade’i de tekrar takıma katmak isteyen Miami’nin bu oyunculardan en az birini feda etmesi gerekecek. Çünkü Heat hiçbir hamle yapmaz ise bu sezon oyuncularına 145 milyon dolar maaş ödeyecek ve 30 takım içinde oyuncularına en çok maaş ödeyen 2. takım olacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here