Memphis C.Parsons’dan Kurtulmak İstiyor

343
Memphis Grizzlies
Memphis C.Parsons'dan Kurtulmak İstiyor

Memphis Grizzlies 2 sezon önce kadrosuna kattığı Chandler Parsons ile yollarını ayırmaya çalışıyor. 29 yaşındaki basketbolcu 2 sezondur dizinden yaşadığı sakatlık yüzünden sadece 70 maçta forma giydi. Chandler Parsons ile ilgili en büyük problem ise aldığı maaş. Sözleşmesindeki kalan 2 sezonunda 49.2 MD $ maaş alacak olan Parsons bir çok takımı salary cap konusunda sıkıntıya sokabilecek bir oyuncu. Bu yüzden de Memphis Grizzlies oyuncuyu takaslamak istiyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Salary cap konusu ve oyuncunun sağlıklı olabilmesi konusundaki çekincelere rağmen takas konusunda birçok takımın isminin geçmesinin neden ise Nba 2018 draftında Memphis Grizzlies’in 4.sıradan seçim yapacak olması. Yani bu takas sonucunda Memphis 4.sıra takas hakkını kaybedebilir. Takas için ismi geçen takımlar şunlar: Dallas Mavericks , Orlando Magic , Chicago Bulls , New York Knicks , Denver Nuggets , Boston Celtics ve LA Clippers.

İsmi geçen takımlar arasında Dallas 5, Orlando 6, Chicago 7. sıradan draft hakkına sahip. Memphis Grizzlies hem Chandler Parsons’un kontratından kurtulup hemde takas masasındaki görüşmelere göre ilk 10 sıradan draft hakkıda alabilir. Ama diğer takımların özellikle kontrat konusundaki ciddi sıkıntı yüzünden takasa onay vermemeleride mümkün.

Takas dedikodularının artmasındaki önemli bir sebepte Memphis’in Wendell Carter Jr.’ı istediği yönündeki iddialar. NBA 2018 draft tahminlerinde Wendell Carter Jr. ilk 5 sıradan seçilemeyeceği düşünülüyor. Memphis elindeki 4.sıra hakkını takas edip daha sonra Wendell Carter Jr.’ı seçebilirse hem Parsons’dan kurtulur hem de drafttan istediği oyuncuyu seçebilir.

Memphis’in Mike Conley ile olan yüklü sözleşmeside düşünülürse Chandler Parsons’dan kurtulmaya çalışması çok normal. Sizce Memphis 4. sıra hakkını kaybederek doğru bir hamle yapmış olur mu?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here