Lakers Yıldızlarının Sakatlık Dosyası

510
Lakers Yıldızlarının Sakatlık Dosyası

Geçtiğimiz günlerde Golden State Warriors sonrası Los Angeles Lakers ile 1 yıllık kontrat imzalayan DeMarcus Cousins, sezon öncesi antrenmanlarından birinde diz çapraz bağlarından sakatlandı.

Sahalardan en iyi ihtimalle sezonun büyük bir bölümünde uzak kalacağı söylenen yıldız oyuncu, geçmiş yıllarda da yaşadığı sakatlıklar ile sahadaki mücadelesinin yanı sıra ağır vücudunu taşıyamayan bacakları ile kendine kötü bir şöhret de sağlamıştı. Lakers açısından sezonun gidişatını negatif etkileyecek bu gelişme, birçok basketbolsever için diğer oyuncuların da aynı talihsizliği yaşama ihtimali üzerinden endişe kaynağı oldu.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Yıldız pivot, yine çok büyük bir bölümünü sakatlıklara kaybettiği sezonda gösterdiği performans ile Golden State Warriors forması ile 30 normal sezon maçında 16.3 sayı, 8.2 ribaund, 3.6 asist ve 1.5 blok ortalamaları; 8 playoff maçında da 7.6 sayı, 4.9 ribaund ve 2.4 asist ortalamaları ile mücadele etmişti.

DeMarcus Cousins’tan yola çıkarak geçmişte sakatlıklarla boğuşmuş ve bunlardan kötü etkilenmiş Los Angeles Lakers’ın diğer yıldız oyuncularının sakatlık sabıka kayıtlarına bir göz atalım…

Anthony Davis

AD, 2013’te kariyerinin başlangıcından beri onu sahalardan uzak tutan büyüklü küçüklü tamı tamına 25 sakatlık geçirmiş. Uzun kollar ve atletik vücut yapısı ile bazen izleyenlerin hayal gücünü zorlayan Davis, arada uzun vadeli de olsa dizlerinden, omzundan ve ayak bileklerinden yaşadığı sakatlıklar ile sahalardan sık sık ve kısa kısa uzak kalan bir oyuncu. Bu sezon kısa sürelerle sahalardan uzak kalmasını tahmin etmek mümkün. Uzun süreli sakatlıklardan uzak olmasını umuyoruz.

LeBron James

LeBron James, Lakers kadrosunda sakatlık açısından en az korkulacak isim. Öyle ki lig ortalamasına kıyasla kuvvetli vücudunun yanı sıra vücudunu zinde tutmak için evinde iç sıcaklığı 500 dereceye kadar yükselebilir kriyojenik tüp bulunduruyor ve vücudunu bu şekilde koruyor. Yine de yaşı 34’e dayanan James, nu sezon kariyerinin en uzun sakatlık sürecinde 36 gün sahalardan uzak kaldı. Umarız bu sezon bu sakatlık, yaş faktöründen de yararlanarak tekrarlamaz ve Lakers’ın şampiyonluk hayallerine bir balta darbesi indirmez.

Rajon Rondo

Sakatlık anlamında uzun bir süre sağlam kaldığı söylenebilecek Rajon Rondo, 2017 yılından itibaren sırasıyla yaşadığı fıtık, sağ el bileği ve sağ el parmağı sakatlıklarıyla sağ elinden epey bir zorluk yaşadı. Yaş ilerlemesiyle vücut direnci düşen Rondo, tahmini olarak bu sezon da minör sakatlıklarla boğuşabilir ya da dinlenme amaçlı kenarda kalmayı tercih edebilir. Guard rotasyonunun tecrübeli bir ögesi olan Rondo, sağlıklı kalırsa bu sezon takımına gözle görülür katkı sağlayabilir.

Kyle Kuzma

Kuzma, bu sezon içinde dönem kalçasından yaşadığı sorunlardan ötürü tekrarlayan bir şekilde sahalardan uzak kalmış olsa da, Davis, Rondo veya Cousins gibi müzmin sakat olarak isimlendirilecek isimlerden biri değil. Atletik oyuncuların her zaman yaşadığı bilek sakatlıklarından uzak durduğu sürece Kuzma’nın tek tük sorunlar ve dinlenme araları hariç sakatlıklardan uzak kalacağını tahmin edebiliriz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here