Kyrie, Boston İçin Milyon Dolarlardan Vazgeçti

236
Kyrie, Boston İçin Milyon Dolarlardan Vazgeçti
Kyrie, Boston İçin Milyon Dolarlardan Vazgeçti

Cleveland Cavaliers’dan ayrılarak Boston Celtics’in yolunu tutan yıldız oyuncu Kyrie Irving, Cavs’dan ayrılmak için büyük fedakarlık yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Boston Celtics ve Cleveland Cavaliers arasında gerçekleşen takasta Kyrie Irving, Boston Celtics’in yolunu tutarken Isaiah Thomas, Ante Zizic ve Jae Crowder’la birlikte Brooklyn Nets’in draft hakkı Cavs’e gitmişti.

Kyrie Irving’i Boston Celtics’e gönderen büyük takasın detayları gün yüzüne çıkmaya başladı. Cleveland Cavaliers’dan ayrılığı Kyrie Irving’e biraz pahalıya patladı. Kyrie Irving kontratında yer alan ‘takas olursa bonus alır’ maddesini kullanmayarak 2019’a kadar alacağı maaşın %15’ine denk olan tutar olan 5.8 Milyon doları, takasın tamamlanması için almayacağını açıkladı. Kyrie Irving bu yıl 19 Milyon dolar kazanacak. Feda ettiği rakam ise 5.8 Milyon dolar.

NBA’in finansal kurallarına göre Boston Celtics takasta gönderdiği oyuncuların toplam maaşından 5 milyon dolar daha fazlasını geri alabiliyordu. Kyrie Irving’in maaşından Cleveland Cavaliers yolunu tutan Boston’luların kontratı çıkarılıp 5 milyon dolar da eksiltildiğinde Kyrie Irving’in alabileceği bonus bu yıl için 834,086 dolar, iki yıl için toplam sadece 1,668,172 dolara düşmüş oldu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here