Kyle Lowry: “İhanete Uğramış Hissediyorum”

1488
Toronto Raptors
Kyle Lowry: "İhanete Uğramış Hissediyorum"

Bu yaz NBA’deki en çok ses getiren hamle şüphesiz Toronto ve Spurs arasındaki 2 superstarın takasıydı. DeRozan ile yollarını ayırmaya karar veren Raptors, Spurs’te memnun olmayan, bir türlü oynamaya karar veremeyen Kawhi Leonard için çok büyük bir hamle yaptı. Leonard’ı kadrosuna katan Raptors’ta durum bu sezon gayet iyi gidiyor ve doğunun en iyi takımı konumundalar. Yalnız bu durumdan memnun olmayan bir insan var. Bu isim şüphesiz Kyle Lowry. Geçen hafta yaptığı açıklamaların ardından son 4 maçtır skor anlamında inanılmaz bir düşüş gösteren Lowry olası durumlardan pek de memnun değil gibi. Toronto’da skora katkı veren Ibaka ve Siakam’ın yükselişi bu durumu dengelemeye çalışırken son 4 maçın 3’ünü kaybetmekten kaçamadılar. Öncelikle geçen haftaki röportaja değinelim.
5 Aralık’ta ESPN’e konuşan Lowry’nin demeçleri şu şekilde: ” Şu an takım olarak iyi gidiyoruz. İşime konsantre olmuş durumdayım. Bunun dışındaki şeyler ile fazla ilgilenmiyorum. Artık olaya profesyonel bakmaya çalışıyorum. Fikrimi sorarsanız kırgınım. Bunları söylemeliyim. İhanete uğramış hissediyorum kulüp bazında. Çünkü o(DeRozan) ihanete uğradı. Ama sadece işime konsantre olduğumu tekrar ediyorum.” Bu sözler üzerine Toronto Raptors genel menejeri Masai Ujiri de şöyle bir açıklama yaptı: “Kyle ile zaten yıllardır aramız iyi değil ancak bu bir iş ve ona göre davranmak zorundayım. O Toronto’nun çok sevdiği ve çok önemli bir oyuncusu.”

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1


Yazarın Yorumu
NBA’de artık olaya her açıdan profesyonel bakılıyor. DeRozan Raptors’un tarihteki en büyük Franchise Player’larından biri hatta birincisi dahi olsa takımın çıkarları her zaman ön planda olmak zorunda. Artık demode sayılabilecek bir oyun stili olan DeRozan bunu günümüz basketboluna evriltmek için inanılmaz çaba da harcasa, kapıda bir Leonard varsa bütün eski şeylerinzi vermek aslında gayet makul. Son 3 yıldır başlarına bela olan LeBron’un bu sene olmayışı ve sular boy seviyesine geldiğinde kötüleşen performanslar, Raptors’ı radikal bir hamle yaptırmak zorunda bıraktı. Bu durum takımı inanılmaz olumlu etkilese de bazı duygusal sorunlar yaratabiliyor. Lowry hala maç öncesi DeRozan ile el sıkışma rituelini, adeta karşısında o varmış gibi devam ettiriyor. NBA’de aralarında en kuvvetli arkadaşlık hatta dostluk bağı bulunan bu ikilinin ayrılmak zorunda kalması, Lowry’i fena halde üzmüşe benziyor. Bu açıklamalar ardından performansı düşüşe geçen Lowry son 4 maçta 4/28 isabetle sadece 15 sayı üretebilmiş durumda. Ana top yönlendirici konumunda olan Lowry asist anlamında ligin zirvesinde de olsa kendi açısından formsuz bir süreçte. Bu kısa dönem mi yoksa psikolojik olarak uzayabilecek bir süreç mi bunu hep beraber göreceğiz. Şu bir gerçek ki günümüz NBA’de olanlar, ilişki fotoğrafının artık sadece profesyonel bir şey olduğunu gösteriyor. Umarız Vefa sadece İstanbul’da bir semt adı olarak kalmaz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here