Kobe’den Anthony Davis ve LeBron Yorumu

991

Los Angeles Lakers’ın efsane isimlerinden birisi olan Kobe Bryant, son aylarda konuşulan Lakers-Anthony Davis flörtünü ve LeBron James’in performansını değerlendirdi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Sezona büyük umutlarla başlayan ancak gün geçtikçe formunu kaybederek play-off potasından uzaklaşan Los Angeles Lakers’ta işler istenildiği gibi gitmedi. LeBron James’i kadroya katarak uzun süredir devam eden play-off hasretini bitirip, şampiyonluğa ulaşmak isteyen Lakers’ta hem diğer oyuncuların LeBron’a yeterince katkı verememesi ve hem de koç Luke Walton’un takımı gerektiği kadar iyi yönetememesi Lakers’ın hayal kırıklıklarıyla dolu bir sezon geçirmesine neden oldu.

Bu duruma yorumsuz kalmayan isimlerden bir tanesi de elbette ki Kobe Bryant. Özellikle sezon içerisinde Ingram, Kuzma ve Ball dahil birçok oyuncunun Anthony Davis takasında kullanılmasına değinen Kobe, ‘‘Lakers bu takası sezon içerisinde bitiremedi ancak sezon sonunda kesinlikle bitirmeli, Davis ne olursa olsun kadroya katılmalı’‘ dedi.

Açıklamalarına şu sözlerle devam eden Kobe, ”Ingram, Kuzma ve Ball.. Sizce bu oyuncular Anthony Davis’ten iyi mi? Tabii ki hayır! Güle güle,bay bay! Bu oyuncular elbette çok genç ve çalışkan oyuncular. Kendilerini geliştirmeleri gerekiyor ama  Anthony Davis dünyanın en iyi oyuncularından. Şimdiki zaman için söylemiyorum bunu geçmişi de katarak söylüyorum. Eğer Anthony Davis’i takıma katmak için en ufak bir şansınız varsa elinizdeki bütün imkanları kullanmanız gerek” şeklinde konuştu.

LeBron James’in takım üzerindeki etkisi hakkında da konuşan efsane isim; ”Evet LeBron için bu sezon işler istediği gibi gitmedi ama takımda daha ilk senesi ve önümüzde uzun bir sözleşmesi var. Lakers taraftarları elbette ki şampiyonluk istiyor ama bunun için de bir süreç gerekli. Göreceksiniz bu takım ve LeBron ikinci-üçüncü senesinde daha başarılı olacak” ifadelerini kullandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here