Kıran Kırana Geçen Mücadelede Galip Türk Telekom

306

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 10. hafta mücadelelerinde Pınar Karşıyaka, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda Ankara temsilcisi Türk Telekom Basketbol’u konuk etti. Kıran kırana geçen mücadeleyi Türk Telekom son çeyrekteki belirleyici performansı ile 89-86 kazanmayı başardı.

Anadolu Efes Stüdyo

Maçın başlangıcında Türk Telekom, dış atışların ve Vladmir Srimac’ın pota altı sayılarının etkisiyle bir ara öne geçse de ev sahibinin İlkan Karaman ile verdiği yanıtlar ile çeyrek bitimine 04:27 kala molaya 12-12 eşitlikle gidildi. İki pota altında İlkan-Stimac duellosu devam ederken çeyrektedi denge bozulmadı ve ilk çeyrek Ankara ekibi lehine 19-20 sonlandı.

İkinci çeyrekte Türk Telekom tarafında Stimac’ın kenara çekilmesiyle oluşan pota altı zaafiyeti, konsantrasyon eksiklikleriyle de birleşince Pınar Karşıyaka ribaundlarda Egemen ve İlkan ile sağladığı üstünlüğün yardımıyla 32-24 öne geçmeyi başardı(05:23). Telekom, peş peşe bulduğu iki üçlük ile ger dönüş meşalesini yaktıktan sonra Karşıyaka’da Egemen’in pota altı basketlerine reğmen özellikle Landesberg ve Redding’in etkili oyunu ile Türk Telekom 36-37 öne geçti(01:27) ve ardından ilk yarı 40-43 sona erdi.

İkinci yarının başlangıcında kaldığı yerden Karşıyaka’nın boyalı alanını incitmeye devam eden Stimac karşısında ev sahibi ekip, Erving Walker’ın üç sayılık isabetleri ile geri dönme çabalarını devam ettirdi ve Walker’ın basket faulden ürettiği 2+1 sayı ile Pınar Karşıyaka 57-56’lık skor avantajının elde etti. Hemen ardından Türk Telekom, Gabriel’in dış isabetleri ve Stimac’ın pota altı hakimiyeti ile 0-4 seri yakalayarak 57-61 skor avantajını elde etmiş oldu(02:34). Taraftarın da devreye girmesiyle Pınar Karşıaya son çeyreğe 68-63 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin sonundan gelen momentumla son çeyreğe enerjik başlayan Karşıyaka’nın farkı açarak ilerlemesine konuk ekip Türk Telekom, Gabriel ve Campbell’in enerjileriyle yanıt verirken skor 73-73 dengede kaldı(06:32). Maçın bitimine 03:21 kala Assem Marei’nin yaptığı spormenlik dışı faulü sonucunda Türk Telekom fırsatı lehine başarılı bir şekilde kullanarak bir ara öne geçmekle beraber maçı yeniden dengeye getirdi(84-84). Yüksek tansiyon ve heyecana sahne olan son dakikada Slyven Landesberg sayıya çevirdiği basket-faul ile takımını 86-87 öne geçirmeyi başardı. Erving Walker’ın, yapılan sportmenlik dışı faul ceza atışlarında 0/2 atması sonucu aradığı üçlüğü takım içi anlaşmazlık sonucu bulamayan Karşıyaka, bu şekilde maçı da 86-89 kaybetmiş oldu.

Öne çıkan bireysel perdormanslar:

Pınar Karşıyaka: Walker 27, Henry 14, İlkan 12.

Türk Telekom: Landesberg 35, Stimac 21, Gabriel 12.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here