Khimki, Evinde Brose Bamberg Engelini Geçti

156
Khimki, Evinde Brose Bamberg Engelini Geçti
Khimki, Evinde Brose Bamberg Engelini Geçti

Rus temsilcisi Khimki Moskova, Alman ekibi Brose Bamberg’i ağırladı. Geçen hafta Fenerbahçe Doğuş’a kaybedip üst üste 3. mağlubiyetini alan Khimki Moskova evindeki maçı kazanıp üst sıralarda tutanmak için bu maçı kazanmak zorundaydı. Evinde Valencia Basket’i yenerek moral bulan Brose Bamberg ise deplasmanda da kazanıp yükselişini devam etmek istiyordu.

Maça 2 ekip de karşılıklı basketler ve yüksek şut yüzdesiyle başladı. Alexey Shved’in 7 sayı ve James Anderson’ın 5 sayısı ile Khimki, ilk çeyrekte 23 sayıya ulaştı ve çeyreği de 23-21 önde kapatmayı başardı.

2. periyotta Dorell Wright’ın sayıları farkın açılmasına engel oldu ama Stefan Markovic’in 3’lüğü ile ev sahibi ekip farkı 7 sayıya kadar çıkardı (40-33). Periyodun sonuna doğru savunmasını sertleştiren Bamberg farkı indirdi ve devre arasına 2 sayı geride girdi (42-40).

3. periyodun ilk 3 dakikasında sayı yemeyen Rusya temsilcisi bulduğu 7 sayıyla farkı 9’a çıkarsa da Brose Bamberg’in 10-0’lık serine engel olamadı ve geriye düştü (51-52). Periyodun sonlarına doğru önce geçip farkı da açmayan çalışan Khimki Moskova periyodu 62-56 önde kapatmayı başardı.

Son periyotta Bryce Taylor ve Ricky Hickman, Brose Bamberg adına bulduğu sayılarla farkı kapatmak için çaba gösterdi fakat bu çaba farkı ancak 4 sayıya kadar indirebildi. Maçın son bölümünde Alexey Shved’in bulduğu sayılar farkı yeniden açtı ve Khimki Moskova maçı 82-73 kazanmayı bildi.

Khimki Moskova’da Alexey Shved 26 sayı, 5 ribaund ve 5 asist ile; Brose Bamberg’de ise Ricky Hickman 21 sayı, 3 ribaund ve 3 asist ile öne çıkan isimler oldu.

İşte Khimki Moskova – Brose Bamberg maçının özeti:

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here