Kevin Knox Yaz Liginde Neler yaptı?

411
Kevin Knox
Kevin Knox Yaz Liginde Neler yaptı?

Yaz liginde neler yaptı serimize Kevin Knox ile devam ediyoruz. New York Knicks tarafından 9. sıradan seçilen Kevin Knox seçildiği anda New York taraftarından alıştığımız gibi tepki aldı. Ama unutmamak gerekirki New York taraftarı K.Porzingis’e de tepki göstermişti. Oyuncuyu değerlendirmeye başlayalım.

Öncelikle oyuncunun künyesine ve artı-eksilerine bakalım.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Oyuncu Adı: Kevin Knox
Oyuncunun Koleji: Kentucky
Oyuncunun Yaşı: 18 ( 11 Ağustos 1999 )
Oynadığı Pozisyon: 3
Boy: 6’9”

Artıları
Henüz 18 yaşında ve çok genç.
Pivot dışında her pozisyonu savunabilir.
Geliştirilebilir bir şutu var.
Potaya gidebiliyor.

Eksileri
Şutu istikrarsız.
Zaman zaman konsantrasyonu kaybolabiliyor.

Yaz liginde neler yaptığını incelemeye başlayabiliriz.

New York Knicks 91-88 Atlanta Hawks
22 sayı 8 ribaund 2 asist. Maçı felaket bir dış şut yüzdesi ile bitirsede (1-7 3pt) tek silahının üçlük olmadığını gösterdi. Maçı 8-20 FG ile bitiren Kevin Knox iyi bir görüntü verdi. Herkesin aklına Porzingis’in ardından takıma bir başka yıldız mı draft edildi sorusu geldi.

Utah Jazz 90-85 New York Knicks
19 sayı 5 ribaund 2 asist. Çıkartın bayrakları Kevin Knox geliyor. Dış yüzde olarak yine iyi bir gün geçirmesede (2-7 3pt) potaya gidişi ve aldığı faullerle Kevin Knox bir kez daha çift hanelere ulaşmayı başardı. Toplamda ise 5-15 FG ile mücadeleyi bitirdi ama takımının kaybetmesine engel olamadı.

Los Angeles Lakers 109-92 New York Knicks
29 sayı 9 ribaund 2 asist. Kevin Knox atmaya New York Knicks kaybetmeye devam ediyor. Bu maçta iyi bir dış şut yüzdesi yakalayan Kevin Knox (5-7 3pt) maçı da 9-22 FG ile tamamladı. New York taraftarları iyice 18 yaşındaki oyuncuya ısınmaya başladı.

New York Knicks 75-82 Boston Celtics
15 sayı 4 ribaund 3 asist. Parkede tam 35 dakika kalan Kevin Knox 5-20 FG gibi kötü şut attığı bir günde takımının kaybetmesine engel olamadı.

(Kevin Knox son maçta coach kararı ile oynatılmadı.)

Kevin Knox potansiyelini bizlere net bir şekilde gösterdi. New York taraftarı ise başta tepkili olmasına rağmen şuanda mutlu. Kevin Knox’un çaylak sezonu alacağı rol çok önemli ama 1 sonraki sene Porzingis’in sakatlıktan dönüşü ile aralarında nasıl bir uyum olacağı büyük merak konusu. Olası bir anlaşma ile Irving-Knox-Porzingis gerçekten heyecan verici bir çekirdek olur.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here