Kenny Gabriel ile Panathinaikos Anlaşamadı

378
Panathinaikos
Kenny Gabriel ile Panathinaikos Anlaşamadı

Ülkemizde Pınarkarşıyaka formasıyla yakından tanıdığımız ve ülkemizde smaçlarıyla ünlü olan Amerikalı oyuncu Kenny Gabriel, Yunan ekiplerinden Panathinaikos ile gelecek sezon yola beraber devam etmeyecek.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Yunan ekibi Amerikalı oyuncunun sözleşmesini 2018-19 sezonunda uzatmayacağını bildirdi.

28 yaşındaki Amerikalı forvet, 2016 yılının kış aylarında Panathinaikos ile 1+1+1 yıllık sözleşme imzalamıştı. Yunan Ligi playoff’larında koç Xavi Pascual’in kadrosunda uygun bir yere sahip olmadığı anlaşılan Gabriel’in, gelecek sezon sözleşmesinin uzatılmaması kararı Yunan ekibi Panathinaikos tarafından alındı.

Kenny Gabriel’i hatırlayacak olursak;

Amerikalı oyuncu 2014 yılında Pınar Karşıyaka ile anlaşma sağlaması sonucu Yunan ekiplerinden Rethymno Aegean’dan ayrılarak ülkemizin yolunu tuttu. Ardından deneyimli antrenör Ufuk Sarıca’nın rotasyonunda kendisine yer bulmayı başarabilen Gabriel, 2014-2015 sezonunda Pınar Karşıyaka ile EuroCup’da mücadele etmiş ve oynadığı 18 maçta 8.7 sayı, 5.4 ribaunt ve 1.1 asist ortalamaları ile oynamıştı. Pınar Karşıyaka da hem bireysel performansını hemde takıma verdiği katkıyla bir çok takıma ismini duyurmayı başaran Amerikalı oyuncu Gabriel, 2015-16 sezonunda ise Euroleague’de  boy gösteren Gabriel bu sezonda ise 10 maça çıkma şansı yakaladı. Gabriel bu 10 maçta 9.7 sayı, 4.6 ribaunt, 1.3 asist ortalamarı ile oynadı.

Pınar Karşıyaka da gösterdiği performans sonrası Panathinaikos’a transfer olmuş ve burada 2 yıl oynadıktan sonra yine rotasyon bulmayı başarabilmiş fakat son dönemlerde Panathinaikos’un başantrenörü tarafından süre bulamayan ve kadroda uygun bir yere sahip olmadığından Panathinaikos ile 2018-19 sezonunda anlaşma sağlayamadı.

Panathinaikos’ta ise ligde 6.1 sayı ortalaması ile oynayan Gabriel, Euroleague’de ise 2.9 sayı, 2.4 ribaunt ortalamaları ile oynadı.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here