Kalinic: “O smaç hayatımı değiştirdi…”

1017
Nikola Kalinic
Kalinic Sırp basınına özel bir röportaj verdi.

Fenerbahçe Doğuş’un Sırp yıldızı Nikola Kalinic, ülkesinde Noizz adlı spor sitesine konuştu. Yıldız oyuncu gelecek planları, Fenerbahçe’ye uyum süreci ve Milli Takım günleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

“2014’te Ioannis Bourousis’in üzerinden vurduğum smaç, adeta kariyerimi değiştirdi. Sırbistan basketbolunda da bir dönüm noktasıydı. Milli takım olarak sıkıntılı bir süreçten geçiyorduk. Üst üste aldığımız mağlubiyetler formsuzluk ve daha pek çok şey o smaç ile adeta unutuldu. O maçta takımdaki hava değişti. Öncesinde takım olarak güvenimiz yoktu. Bu da normaldi, çünkü önceki jenerasyonlar da hiç rahat değillerdi. O smaç, gerçekten başarabileceğimize inanmamız konusunda bizlere yardımcı oldu. Daha sonrada gerçekten başarabileceğimizi kanıtladık.

2019 Dünya Şampiyonası eleme maçlarını canlı izleyemedim fakat daha sonra özetlerini izledim. Sırbistan olarak iyi bir turnuva geçirdiğimizi söyleyebilirim. Birçok eksiğimize rağmen takım iyi durumdaydı. Şampiyonalara nasıl bir takımla gidersek gidelim başarılı olduğumuzu ortaya koyduk.

Avrupa basketbolunda koçun önemi çok büyük. Oyuncular elbette önemli ancak koçun vizyonu ve oyun sistemi takımın yapısında büyük fark yaratıyor. Fenerbahçe’deki ilk yılım iniş çıkışlı geçti ancak düzeyimizi korumayı başardık ve Final Four’da nasıl oynadığımı da gördünüz. Çok çalıştım. Bir ara takımda söz dinlemediğim falan düşünüldü ama ben aslında yanlış anlaşıldım. Dolayısıyla daha sonrasında değişim gösterdim ve takıma uyum sağladım.

Kardeşim Uros, Fransa’da profesyonel su topu oyuncusu. Onunla neredeyse her gün basketbol oynardık. Asla pes etmeyen savaşçı bir yapısı var. Basketbolcu olsa sanırım başarılı bir oyuncu olabilirdi. Uzun süredir onunla birlikte basketbol oynayamadık. Önümüzdeki sene bu hasreti gidermek istiyorum.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here