Kalinic: Guduric Sadece Zeljko’yu ve Beni Dinlesin

373
kalinic-guduric-sadece-zeljkoyu-ve-beni-dinlesin
kalinic-guduric-sadece-zeljkoyu-ve-beni-dinlesin

Fenerbahçe Doğuş’un yıldız isimlerinden 25 yaşındaki Nikola Kalinic, ülkesinde bir röportaj verdi. Röportajda Avrupa’daki basketbol koşulları, geçtiğimiz sezonu, kazanılan zaferleri ve yeni transfer Guduric’e dair önemli açıklamalarda bulundu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

“Finalde kaybedilen CSKA Moskova maçı bizi çok dağıtmıştı. Zeljko bize her gün maçı bir pozisyon, bir sıçrama ile kaybettiğimizi söyledi. Zeljko ile daha iyi ilişkilerim var. Çünkü bana güveniyor ve önceki kulüplerimden daha çok özgürlük veriyor. Ona tüm yaptıkları için minnettarım. Takımca bizim daha iyi çalışmamızı sağladı ve geldiğimiz noktayı ortada. Büyük bir yürekle oynuyoruz.

Parkede şaka olmaz, herkes işini yapar. Sahada basketbol, maçlar ve maç detayları konuşulur. Saha dışında ise her şeyi konuşabilirsiniz. Zeljko saha dışında sosyalleşmeyi seven, arkadaşlığa ve ailesine önem veren biri. Bu yüzden takımca bazı organizasyonlar yaparız. Bu sayede herkesin mutlu olduğu sağlıklı bir atmosfer kurulur. Zeljko’nun yöntemi 9 kez sonuç vermiş, tesadüf olamaz

Euroleague’i kazanınca tüm takım, taraftarların kalbinde büyük yer edindi. Taraftarların bana olan ilgisinden mutluyum. Türkiye dışından olan insanlar ülkedeki durumu ve Fenerbahçe’nin büyüklüğünü gerçekten anlayamıyor. Türkiye 80 milyon nüfusa sahip ve 20 milyonu Fenerbahçe taraftarı. Neredeyse Sırbistan nüfusunun 3-4 katı ! Fenerbahçe ile yeni sözleşmemden dolayı mutluyum. Yaptığımız her şey çok özeldi ve 3 sene daha burada kalma düşüncesi çok güzel.

Guduric çok iyi bir insan ve oyuncu ancak yeni Bogdan olmaya çalışmamalı. Onu henüz görmedim ancak görünce daha iyisini yapmak zorunda olduğunu söyleyeceğim. Bogdan’ın burada yaptıklarını hatırlayalım, Guduric gelip bir anda bunları yapamaz. Bogdan bile bunları bir anda yapmadı, çok çalıştı ve adım adım gelişti, hep üzerine koydu. Guduric umarım takıma uyum sağlar. Guduric’in önce durumu anlayabilmesi lazım. Bir açıdan kolay, diğer açıdan zor olabilir. Zor; çünkü Avrupa şampiyonuna geldi.  Bogdan da aynı yoldan geçti. Sadece Zeljko’yu ve beni dinlesin. Bogdan’ı iyi oyuncu yaptım, Guduric’i de yapabilirim.

Teodosic ve Bogdan NBA’e gitti. Teo yeteneklerini orada da sergileyecek. Amerikalılar ona hayran kalacak. Jokic’in yaptıkları ortada, Teo ondan iki kat daha fazla etki bırakır. Bogdan ise NBA’de yer edinmek için savaşır. Belki hemen olmaz ancak yakın bir zamanda bunu başarır.

Milli takıma katılıp katılmamayı çok düşündüm, yalan söyleyemem. Sezon boyunca 80 maç yaptıktan, sayısız kere sakatlandıktan sonra düşünüyorsunuz. Sırtınızı, dizlerinizi, acılarınızı artık hissedemiyorsunuz ve kaybettiklerinizi biliyorsunuz. Eurobasket 2017 zorlu geçecek gibi. Türkiye kendi ülkesinde taraftar desteğiyle iyi iş yapıyor. Şampiyonluk adayı 5-6 ülke olduğunu düşünüyorum”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here