JR Smith’ten Trump’a: “Çeneni Kapat ve Bir Şeyler Yap, Lanet Palyaço!”

1128
JR Smith'ten Trump'a: "Çeneni Kapat ve Bir Şeyler Yap, Lanet Palyaço"

NBA’de 15 sezon forma giyen ve bir şampiyonluğu bulunan Jr Smith, Twitter üzerinden Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’a sert bir tepki gösterdi.

Koronavirüsün olumsuz etkileri ile tüm dünya gibi ABD’nin de başı dertte. JR Smith, Trump’ın bu konu üzerinden medyayı eleştirdiği bir tweeti alıntılayarak üzerine “Çeneni kapat ve bir şeyler yap! Lanet palyaço!” notunu düşerek şahsi twitter hesabında paylaştı.

NBA – Trump Gerginliği Yeni Değil

Trump koronavirüs öncesindeki dönemde de ünlüler dahil olmak üzere ülkedeki çoğu kesim tarafından yoğun eleştiri altındaydı. Öyle ki son iki NBA şampiyonu olan Golden State Warriors ve Toronto Raptors, bir gelenek haline gelen Beyaz Saray ziyaretini gerçekleştirmemişlerdi.

2017 yılında Stephen Curry’nin Twitter’da Beyaz Saray’a gitmek istemediğini açıklaması üzerine Trump:

“Şampiyon bir takım için Beyaz Saray’ı ziyaret etmek büyük onurdur. Görünüşe bakılırsa Stephen Curry tereddüt ediyor. O halde davet geri çekilmiştir.” demişti. Bunun üzerine LeBron James Twitter hesabı üzerinden Trump’ı kastederek:

“Seni serseri, Stephen Curry zaten gelmeyeceğini söylemişti. Yani ortada davet falan yok. Beyaz Saray’a ziyaret etmek sen oraya gelene kadar bir onurdu.” şeklinde bir tweet atarak Curry’nin arkasında durdu ve bir anlamda o yıllarda NBA’in genel tavrını yansıttı. Trump ve NBA arasındaki buzlar hala erimiş değil.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz