Jordan, Doncic ile Anlaşmak Üzere

1441
Jordan, Doncic ile Anlaşmak Üzere

Bu yıl, ligin gelecek vaad eden süper yıldız adaylarını odak noktası haline getiren Air Jordan markasının son bombası, ligin yükselen yıldızı Luka Doncic oluyor. NBA Muhabiri The Athletic’ten Shams Carania’nın haberine göre, anlaşmada son detaylar konuşuluyor ve Doncic’in Jordan ailesinin bir parçası olduğu söylenebilir. Jordan, 2019 Draft’ının bir numarası Zion Williamson ile sezon başında astronomik bir bedele anlaşmıştı.

Genç Yıldızın Tercihi Genellikle Nike’tı

Ligde ikinci sezonunu geçiren Luka, maçlarının çoğunda Nike marka ayakkabılar tercih ediyor. Real Madrid yıllarında Nike’ın anlaşmalı oyuncusu olan Doncic’in, 2019/20 sezonunda en çok giydiği ayakkabı olma ünvanı ise Kobe IV’te. Bu sezon başında Nike ile sözleşmesinin bitmesine rağmen Nike dışında hiçbir ayakkabı giymemiş olan Doncic’in 17 Kasım’da oynanan Toronto Raptors maçında Under Armout Curry 7 giymesi büyük yankı yaratmış, Under Armour’un Curry, Embiid, Doncic üçlüsünü bir araya getireceği iddialarını ortaya çıkarmıştı. Air Jordan’ın hamlesinin ardından; Curry’nin sakatlığı nedeniyle 2019 satışlarında düşüş yaşayan UA’nın Doncic hayali, gerçeklikten çok uzak gibi duruyor.

Jordan’ın Geleceği

Sezona bombalarla giriş yapan Air Jordan, yıllardır lige girişi beklenen Zion Williamson’ı ve Celtics’in starı Jason Tatum’u bünyesine katmıştı. Uluslararası alanda da bilinirliğini güçlendirmek adına hamleler yapan marka, 2019 NBA Draft’ında 9.sırada Washington Wizards tarafından seçilen Japon genç Rui Hachimura’yı da Jumpman ailesine katmıştı. Luka Doncic’in de anlaşmasının olumlu sonlanması halinde, The Jumpman’in 19(Williamson), 20(Doncic) ve 21(Tatum) yaşlarında olan ve 2020’lerde ligin merkezinde olması beklenen 3 genç yıldızı ile geleceği emin ellerde. Zion ile 10 yıllık 75 milyon dolardan anlaşan Air Jordan’ın Doncic için düşündüğü kontrat 10 yıllık 100 milyon dolar.

Kerem Cem Kızmazcan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz