Jason Terry, Milwaukee Bucks ile Anlaştı

195
Milwaukee Bucks

NBA takımlarından Milwaukee Bucks, Minnesota Timberwolves‘ın da yakından ilgilendiği 40 yaşındaki ve 1.88 boyundaki emektar guardı Free agent Jason Terry ile 1 yıllık sözleşme yenileme konusunda anlaşma sağladı. Terry‘nin 1 yıl için 2.3 milyon dolar alması bekleniyor.

Milwaukee Bucks geçtiğimiz günlerde kadroda, 18 yıllık bir NBA kariyerini geride bırakan Jason Terry’e yer açmak için Spencer Hawes’e buy-out ödeyerek yollarını ayırmıştı. Terry, genç bir takım olan Milwaukee Bucks’a rehberlik ve gerektiği zaman liderlik edecek tecrübeye sahip.

Hakkında emeklilik spekülasyonları olsa da Jason Terry, geçtiğimiz Şubat ayında 2 yıl daha oynayacağını söylemişti. Kariyerinde Dallas Mavericks formasıyla 2011’de NBA şampiyonluğu kazanan Jason Terry, geçtiğimiz sezonda Milwaukee Bucks formasıyla 74 maçta görev almış ve sezonu da; maç başına 18.4 dakika, 4.1 sayı, 1.4 ribaund, 1.3 asist ve üç sayılık atışlarda %43 isabet ortalamaları ile tamamlamıştı. Öte yandan yaşlı kurt Terry, NBA tarihinde üçlük yüzdesi en yüksek üçüncü oyuncudur.

Jason Terry, son beş sezonda en çok geçen sezon (74 maç) oynadı. Her ne kadar çok maça çıksada, geçen yılki performansı, kariyerinin en düşük seviyesiydi. Son yıllarda istatistikleri düşüş gösteren tecrübeli guard Jason Terry, geçtiğimiz sezonu 4.1 sayı ortalamasıyla tamamladı ve bu kariyerindeki en düşük rakamlardı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here