Jason Kidd’den Lakers İtirafı!

1017

Luke Walton’un sezon sonunda Los Angeles Lakers ile yollarını ayırmasına kesin gözle bakılıyor. Yerine gelecek adaylar arasında ise ismi en çok zikredilen kişi Jason Kidd.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Koçluk kariyerine 2013 yılında Brooklyn Nets’le başlayan NBA’in efsane isimlerinden Jason Kidd, isminin son günlerde Los Angeles Lakers ile anılması üzerine açıklamalarda bulundu.

ESPN kanalının ”The Jump” programında Lakers hakkında övgü dolu sözler kullanan Kidd,”Lakers harika bir takım. Eğer bu takım için şu anda ismim geçiyorsa demek ki geçmişte doğru şeyler yapmışım. Şu anda bundan mutluluk duyuyorum ama zaman bize her şeyi gösterecek” dedi. Kidd ayrıca Lakers’ın tarihin en iyi franchiselarından birisi olduğunu belirtirken, Luke Walton’unda gösterdiği performansın iyi olduğunu dile getirdi.

LeBron James hakkında açıklamalarda bulunan Kidd, ”Şu an dünyanın en iyi oyuncusu tabii ki o. Eğer onunla bir çalışma imkanı bulursanız koç veya takım arkadaşı olarak fark etmez bu imkanı değerlendirmek istersiniz çünkü o hem sizi hem de takımı daha iyi hale getirebilecek karakterde birisi” ifadelerini kullandı.

Beş sezon boyunca koçluk yaptığı NBA’de çıktığı 373 maçta 183 galibiyet ve 190 mağlubiyet alan Kidd, Milwaukee Bucks ile de iki kez play-off’lara katılma hakkı kazanmıştı. Tecrübeli isim aynı zamanda üç kez de ayın koçu ödülüne layık görüldü.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here