James Harden’ın Gözü MVP Ödülü’nde!

587

Son maçlarda gösterdiği inanılmaz performanslarla tarihe adını altın harflerle yazdıran James Harden şu an için özgüveninin tavan noktasında. Houston Rockets’ın yıldızı MVP ödülünü de üst üste ikinci kez almaya kararlı gibi görünüyor.

Houston Rockets’ın son maçlardaki başarılı performansının en büyük etkeni olan James Harden neredeyse her gece bir rekor kırıyor. Memphis Grizzlies karşısında bulduğu 35 sayıyla,üst üste 8 maçta en az 35 sayı ve 5 asist üreten Harden, bunu sekizinci kez başararak, yedi ile NBA rekorunu elinde bulunduran Oscar Robertson’u geçmeyi başardı.

Harden daha sonra attığı 43 sayıyla, son 30 yılda Kobe Bryant ve Michael Jordan’dan sonra 10 maçta 400 sayı barajını geçen ilk oyuncu oldu. Harden ayrıca şu an yakaladığı 33.3 sayı ortalamasıyla da ligin sayı krallığı yarışında açık ara önde zirvede yer alıyor.

Üst üste gelen bu başarıların ardından Harden gözünü doğal olarak MVP’lik ödülüne çevirdi. Hem takımının Batı’da 4. Sıraya gelmesi hem de son maçlarda yakaladığı insan üstü performans ile MVP’lik ödülünde tekrar iddialı konuma gelen yıldız oyuncu, ‘“MVP ödülüne ihtiyacım var. Kesinlikle ihtiyacım var ve alacağım’’ dedi.

Son on maçta 40.8 sayı, 6.8 ribaund ve 8.9 asist ortalamalarıyla oynayan Harden şu an için NBA’in açık ara en formda oyuncusu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here