Jalen Rose: “Zion 60 Yaşında Gibi”

3106
Jalen Rose: "Zion 60 Yaşında Gibi"

ESPN’den Jalen Rose, New Orleans Pelicans’ın 2019 draftının 1. sıra seçimi Zion Wiliamson’ı bu sene oynatmaması gerektiğini söyledi. Sebebi ise Williamson’un ’60 yaşındaki adamlar gibi koşması’…

Zion ekim ayının başlarında dizinden bir ameliyat geçirmişti ve aralık ayının ortasında sahalara dönmesi bekleniyordu. Ancak tedavi süresi beklenildiği gibi gitmeyen oyuncunun tahmini dönüşü ocak ortası olarak güncellendi.

Jalen Rose sahalara dönüşü dört gözle beklenen Zion Williamson için şunları söyledi:

“Nasıl koştuğunu gördün mü? 60 yaşında bir adam gibi. Şu anda benim gibi koşuyor ve ben birkaç hafta sonra 47 yaşına gireceğim. Bu adam kaç yaşında biliyor musun? 19 yaşında abi. Pelicans, ocak ayında Zion Williamson’ı sahaya sürmeyin. Size hazır olduğunu söylerse, diyin ki ‘Tamam dostum, teşekkürler. İki hafta daha çalış ve sonra bir daha bakalım.'”

Williamson’un hangi tür bir menisküs ameliyatı geçirdiği bilinmiyor. Ancak New Orleans’ın duyurduğu tahmini dönüş süresinin 6-8 hafta olması nedeniyle çoğu uzman bunun bir onarım değil de total menisektomi (Menisküsün tamamının çıkarıldığı ameliyat) olduğunu düşünüyor.

Zion’ın, rehabilitasyon sırasında yeme içme alışkanlıklarını geliştirmeye odaklandığı söylenmişti. Sezon boyunca koç Alvin Gentry ve basketbol operasyonları başkan yardımcısı David Griffin, Williamson’ın rehabilitasyonunda herhangi bir aksilik yaşamadığını belirtmişti.

Williamson henüz resmi bir NBA maçına çıkmamasına rağmen kamuoyunu ikiye ayırmış durumda. Bir taraf çok büyük bir oyuncu olacağına inanırken, bir tarafsa fazla kiloları nedeni ile tam anlamıyla sağlıklı olamayacağını dolayısıyla beklenen seviyeye hiç bir zaman çıkamayacağını savunuyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz