İstikrarlı Bir Avrupa Devi: Fenerbahçe Beko!

682
Fenerbahçe Beko İstatistiklerde Sınıfta Kaldı

Yunanistan ekolü deriz, basketbol kültürü deriz. Olympiakos yapamadı, Panathinaikos yapamadı, Real Madrid yapamadı. Fenerbahçe Beko yaptı. Üst üste 5. kez Euroleague Final Four’dayız!

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Bu takım daha ne şekilde maç kazanacak, bize ne tatlar yaşatacak bilemiyoruz ancak saha avantajını kazandığını düşünen geçtiğimiz senenin Final Four takımı Zalgris Kaunas’ı 2 maçta da yenerek Final Four’a kaldık. %75 üçlük atış isabeti. Melih Mahmutoğlu’nun ekstra gayreti. Vesely’nin doğum günü, Kalinic’in sakatlığı derken takımın Litvanya karnesinde, birçok hikaye var.

Obradovic’in bize getirdikleri her ne kadar çok fazla olsa da, bir gün gitme ihtimaline karşılık olarak, Zalgris Kaunas’ın şu anki mevcut koçu Sarunas Jasikevicius’u Fenerbahçe taraftarları çok istiyordu. İşe teknik açıdan bakacak olursak, serinin ikinci maçı haricinde Jasikevicius’un Coaching’i beklenenlerin altında kaldı.

Futbol takımının çok kötü gittiği, hatta yayıncı kuruluş tarafından küme düşme adaylarından gösterildiği dönemlerde; basketbol takımının başarısı, ”Dünyanın En Güzel Takımı” olarak nitelendiriliyor.  Bu takım öyle güzel hikayeler yazıyor ki, taraftar desteğinin buraya yönelmesi işten bile değil.

Final Four’da Neler Olacak ?

Real Madrid ve Fenerbahçe’nin Final Four’daki yerleri kesinleşti. Barcelona – Anadolu Efes ve Baskonia – CSKA Moskova serilerinin galipleri, Avrupa’nın en büyük 4 takımını belirleyecek.  Barcelona – Efes serisinin galibi, Fenerbahçe Beko ile eşleşecek. 

Ergin Ataman’ın da dediği gibi ”Bazen bir maç, bütün sezonki emeğinizin karşılığıdır.” İşte o maçlardan biri yaşandı İspanya’da. Anadolu Efes, Barcelona deplasmanında 102 sayı atarak kazandı. Saha avantajını tekrar ele geçirdi.

Ufak bir matematik hesabı yapacak olursak. Efes’in alacağı galibiyet Final Four demek ve Final Four’da yarı final eşleşmesi Fenerbahçe – Efes olması demek, Euroleague finalinde kesinlikle bir Türk takımı olacak demek.

Şans yanımızda olsun!

Başarılar Fenerbahçe Beko , başarılar Anadolu Efes!

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here