Istanbul’da Kara Gece: Darüşşafaka-Panathinaikos

284

Turkish Airlines Euroleague 25.Hafta maçında Istanbul Volkswagen Arena’da temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, play-off mücadelesi veren Panathinaikos’u ağırladı. Maçın başından sonuna kadar Yunan ekibinin üstünlüğüyle giden maçta, Darüşşafaka Tekfen 67-91 mağlup oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

MAÇTAN NOTLAR:

Maç, Papagiannis’in takip smacıyla başladı . İlk sayılarımız Oğuz Savaş’tan geldi. Thomas’ın basketiyle skor 2-6 oldu. Oğuz Savaş hücum ribaundlarını toplayıp bulduğu basketle eşitliği sağladı. Peiners’in içeriye penetresiyle farkı 2’ye indirdik. Toney Douglas Jeremy Evans işbirliği ile harika bir alley up skoru 12-12 yaptı. Televizyon molasına 12-14 geride girdik.Papapetrou’nun smacına Peiners’in smacı ile karşılık verdik. Antetokounmpo’dan da bir smaç farkı 6’ya çıkarttılar. Toney Douglas’ın üçlüğü ile skor 17-20’ye geldi. Son hücumu da kullanamadık ve ilk çeyrek bu skorla sona erdi.

İkinci çeyrek James Gist’in üst üste 2 smacıyla başladı ve farkı bir anda 7’ye çıkarttılar. Harika bir hücum ettik. Michael Eric skoru 19-26’ya getirdi. Michael Eric yavayş yavaş ritim bulmaya başladı ve farkı 5’e düşürdük. Nick Calathes inanılmaz asistler yapmaya devam ediyor. Fark çift hanelere çıktı. Savunmada bir türlü organize olamamamız, hücumlarda bulduğumuz sayıları da değersiz kılıyor. Thomas’ın bulduğu kolay basketle skor 26-38 oldu. Toney Douglas’ın basketiyle uzun süre sonra sayı bulduk. Doğuz Özdemiroğlunun oyuna girişi ile hem savunmada hem de hücumda daha iyi reaksiyon verdik. Jeremy Evans’ın harika bloğu üzerine son 1 saniye kala Doğuş’un pasını çok akıllıca bitirdi ve ilk yarıya noktayı koydu. 37-46.

Üçüncü çeyreğe Toney Douglas’ın üçlüğü ile başladık ve fark 6’ya düştü. Papapetrou’nun üçlüğüyle fark tekrar 9’a çıktı. Nick Calathes’in turnikesiyle skor 44-55 oldu. Doğuş Özdemiroğlu inanılmaz bir blok vurdu. Üzerine Stanton Kidd’in üçlüğü geldi. Bir blok da Eric’ten geldi. Yine geçiş hücumunda o şutu bulduk ama bu kez girmedi. Doğuş’tan inanılmaz bir asist! Jeremy Evans’ın smacıyla bitti. Hücumda elimizin boş dönmesi, savunmada da ritmimizin kaybolmasıyla fark tekrar 13’e çıktı. Son hücumu kullanamadık ve son çeyreğe 53-66 geride giriyoruz.

Son çeyrek karşılıklı kaçan basketlerle başladı. James Gist’in smacıyla fark 15’e çıktı. Papapetrou’nun üçlüğü ve üzerine smacıyla fark 24’e çıktı. Hücumlardaki gereksiz şut tercihlerimiz skoru ve oyunu buraya getirdi. Papapetrou bir orta mesafe basketi ile skoru 57-83’e getirdi. Michael Eric’in basketine Antetokounmpo karşılık verdi. Keith Langford’ın orta mesafe basketi ile skor 63-91 oldu. Peiners’in asistinde Brown alley up ile bitirdi. Maç 67-91 bitti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here