Isaiah Thomas İddialı

782
Isaiah Thomas İddialı

Nba’in en trajik hikayeleri arasına girebilecek bir hikaye Isaiah Thomas’ın hikayesi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

2016-2017 sezonunu Boston Celtics forması ile muhteşem bir şekilde geçiren Thomas playofflarda takımı için sakat sakat ter dökmüştü. 2016-2017 sezonunda MVP sıralamasında 6. sırada olan Thomas’ın o sezonki istatistikleri de takdire şayandı. 28.9 sayı, 5.9 asist, 2.7 ribaund istatistiklerini tutturmuştu. Playofflarda da takımı için her şeyi yapan Thomas, önce kız kardeşinin ölümünden sonra sahaya çıktı, ardından sakatlığına rağmen yine sahadaydı. Ancak sezon sonu Kyrie Irving’in Cleveland Cavaliers’tan takasını istemesiyle Boston Celtics yöneticileri Kyrie için Isaiah Thomas’ı takas masasına koydu. 2011 draftının 2. tur son seçimi olan Thomas, 1. sıra seçimi ile takas olmuştu. Buraya kadar Thomas’ın başarı hikayesi olarak bahsedilebilir. Ancak sonrası tam anlamıyla trajedi.

Cavaliers forması ile sezonun başını kaçırdıktan sonra ritim bulamadı ve sezon ortasında tekrar takaslandı. Sonraki durak Los Angeles Lakers da Thomas’ın düştüğü yerden kalkması için doğru adres olmadı. Kontratının son sezonunu böyle talihsizlikler ile geçiren oyuncu, maksimum kontrat beklediği yaz Denver Nuggets ile minimum kontrata imza atmak zorunda kalmıştı. Nuggets forması ile normal sezonda 12 maçta maç başı 15 dakika süre alabildi ve playofflarda tamamen rotasyonun dışında kaldı.

Önümüzdeki sezon kontrat bile bulamayabileceği konuşulan Isaiah Thomas’ın açıklamaları ise oldukça iddialı. “Daha önce oynadığım seviyeye döneceğim, neler yapabileceğimi tekrar göstereceğim için heyecanlıyım” diyen oyuncu düştüğü yerden kalkacağına emin.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here