İş Başka, Aşk Başka

1925
İş Başka, Aşk Başka

Bu yaz Oklahoma’da sert rüzgarlar esecek. İlk etapta Steven Adams ve Schöreder gibi önemli iki parçayı takımdan göndermeyi planyan Presi bu hamlesine karşılık takasta elde edeceği parçalar ile ofansif oyunda daha hareketli bir takım kurmak istiyor. Sam Presi, Adams ve Schöreder’a karşılık istediği parçaları alamaz ise Westbrook’u da gözden çıkarmış durumda.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Presti, A Planı olarak Adams ve Schöreder’a karşılık olarak Westbrook ve George’un hareketliliğini ve atletizmini tamamlayacak oyuncular üzerinde duruyor. İlk hedef geçtiğimiz sezonda oldukça gündemde olan Breadly Beal olacak.

B Planı olarak Presti, tamamen George etrafında bir takım kurmayı hedefliyor. Sam Presti, koç ile bir görüşme yaparak artık savunmadaki istikrarın ofansa da yansımasını istediğini bildirdi. Oyunun iki yönünde de başarılı ve dış atışı istikrarlı bir kadro yapılanmasını düşünen Presti’nin önünde Lakers’lı bir kaç gence karşılık Westbrook takası var.

PG üzerine oyun kurma fikrini günden güne düşünmeye başlayan Presti, Westbrook’u Lakers’ın gençleri ile takaslamaya oldukça sıcak bakıyor. Hangi senaryo gerçekleşir ise gerçekleşsin önümüzdeki sezon Oklahoma City Thunder’ın oyun anlayışında büyük bir değişiklik göreceğiz. Bir veya iki oyuncu üzerinden stabil bir hücumu gerçekleştirmek yerine takım halinde daha hareketli hücum edeceği bir anlayışa geçecekler, Westbrook ve Goerge varken bu ne kadar mümkün olur bilinmez ama en azından geçmeye çalışacaklar.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı
Paylaş
Önceki İçerikFenerbahçe Beko’dan Seriye Denge
Sonraki İçerikMutlu Son!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here