Indiana Deplasmanında Cavaliers Kazandı : 111-106

163
Indiana Deplasmanında Cavaliers Kazandı : 111-106
Indiana Deplasmanında Cavaliers Kazandı : 111-106

Maça iyi başlayan taraf Cavs’tı. Topu iyi paylaşan bir görüntü çizen Cleveland Cavaliers bir ara farkı çift hanelere taşısa da ilk periyot sonundaki üst üste top kayıpları dolayısıyla Pacers’ı ateşlendirdi (33-26).

Cleveland Cavaliers LeBron James
Cleveland Cavaliers LeBron James

İkinci periyota kötü başlayan taraf Indiana Pacers oldu. Oyuna LeBron James’in de girmesiyle hem oyun hem de skor farkı açılmaya başladı. Ancak toparlanan Indiana Pacers farkı 3’e kadar indirmesine rağmen doğru atışlarda isabeti bulamayınca ibre yeniden Cavs’a döndü. Soyunma odasına farkı azaltarak gitmek isteyen Pacers son atakta topu LeBron’a kaptırıp smacı potasında gördü (60-49).

İkinci yarıya Monta Ellis’in üst üste 7 sayısıyla başlayan ev sahibi Indiana Pacers, farkı 4’e kadar indirdi ve Cleveland’a molayı aldırdı. Moladan üçlükle dönen taraf Pacers olurken oyuna denge geldi (62-61). Üçüncü çeyrek karşılıklı basketlerle sürdü ve doğru işi yapan Pacers periyotu önde kapadı (75-79).

Son periyoda ise Cavs kusursuz başladı, ardından JR Smith’in üçlüğü gelince Pacers mola aldı (81-81). Maçın son bölümleri nefes keserken bitime 53 saniye kala George Hill’in üçlüğü Cavs’a mola aldırdı (94-96). Moladan Kyrie Irving’in sayısıyla dönen Cavs eşitliği yakaladı (96-96). Son topu Monta Ellis kullanırken isabeti bulamadı ve maç uzatmaya gitti (96-96).

Uzatmaya Irving’in sayılarıyla başlayan Cavs’a, Pacers tarafında Jordan Hill cevap verdi. Ancak bitime kısa bir süre kala Monta Ellis’in yaptığı top kaybı sonrası Irving’in foul alıp 2/2 atmasıyla fark 3’e çıktı(107-104). Maçın bitimine 13 saniye kala skor (109-104) Cavs lehineydi. Indiana Pacers moladan sonra George Hill ile denedi ama isabet bulamadı ribaundu alan LeBron’a foul sonrasi LeBron 2/2 attı ve maçı Cleveland Cavaliers 111-106 kazanmayı bildi.

Mert Bahçe

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here