“Howard Lakers’a Katılmasını Anthony Davis’e Borçlu!”

1095
Howard Lakers'a Katılmasını Anthony Davis'e Borçlu!

DeMarcus Cousins’ın sakatlığı sonrası Dwight Howard’ın Lakers’a katılmasında Anthony Davis’in büyük payı olduğu iddia edildi.

Çapraz bağları kopan DeMarcus Cousins muhtemelen sezonu kapattı ve bu bölgede Javale Mcgee yetersiz kalacaktı. Anthony Davis’in de 5 numara pozisyonunda oynamak istememesi Lakers’ı bir pivot daha almaya mecbur kıldı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Anthony Davis, Javale Mcgee ve Rajon Rondo imzalar atılmadan önce Dwight Howard ile bir araya gelmiş ve Howard’a Joel Embiid başta olmak üzere NBA’deki en iyi pivotları savunma konusunda kendine güvenip güvenmediğini sormuşlar.

ESPN yazarı Ramona Shelburne’un haberine göre Anthony Davis’in Marcin Gortat, Nene, Joakhim Noah gibi diğer seçenekler yerine Howard’ın tercih edilmesinde payı büyük.

“Howard’ın Lakers’a katılmasının en büyük sebebi AD’nin pivot oynamak istememesidir. Batı Konferansındaki büyük pivotlara karşı oynamak istemiyor. AD işin savunma tarafında bu adam olmak istemiyor. Yanında Nurkic Jokic gibi kalın pivotlardan alacağı darbeleri paylaşacağı birine ihtiyacı var. Davis’in bu isteklerinin Dwight Howard’ın takıma eklenmesinde büyük payı var.

Dwight Howard kariyerinde 3 kez de yılın defansif oyuncusu seçildi. Bunun yanında 5 kez All-Defensive takımlarında kendine yer buldu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here