Houston Rockets Soyunma Odası Bastı!

406
NBA
Nefesleri kesen maç sonunda ortalık karıştı.

NBA’de dün gece Martin Luther King Günü adı altında oynanan Los Angeles Clippers-Houston Rockets karşılaşmasını 113-102’lik skorla ev sahibi takım Los Angeles Clippers kazandı. Ev sahibi ekip Los Angeles Clippers’ta Louis Williams 31 sayı, 9 asist; Blake Griffin 29 sayı, 10 ribaunt(double-double) ile mücadeleyi tamamladı. Konuk ekip Houston Rockets’ta ise Chris Paul’ün 19 sayı, 7 asist; Eric Gordon’ın 19 sayı, 3 asistlik performansı galibiyete yeterli olmadı. LA Clippers bu galibiyet ile birlikte Batı konferansında 22 galibiyet, 21 mağlubiyet ile 7.sırada yer alırken, konuk ekip Houston Rockets ise aldığı bu mağlubiyet ile birlikte Batı konferansında 30 galibiyet, 12 mağlubiyet ile 2.sırada yer aldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Karşılaşmaya ise maç içinde yaşanan bazı gerginlikler ve rekabetler damgasını vurdu. Maçın son dakikalarında Trevor Ariza ve Blake Griffin’in oyundan atıldığı maçta asıl olay maç bittikten sonra çıktı. Maçta forma giyemeyen Austin Rivers’ın kenardan Trevor Ariza’ya söyledikleri Rockets’lı oyuncunun atılmasına yol açan olayları tetiklerken, Chris Paul ise maç sonrası yeni takımıyla eski takım arkadaşlarının bulunduğu soyunma odasını bastı.

ESPN’in verdiği bilgiye göre başta Chris Paul olmak üzere Rockets’lı oyuncular, yıldız oyun kurucunun Los Angeles Clippers günlerinden bildiği bir arka kapıyı kullanarak Chris Paul’un eski takımına karşı adeta bir baskın yaptılar. ”Houston Rockets forması giyen James Harden, Trevor Ariza ve Gerald Green; Clippers forması giyen Austin Rivers’la yüzleşmek için rakip soyunma odasına girmeye çalıştı. Güvenlik görevlileri işler fiziksel şiddete varmadan oyuncuları mekandan çıkardı.”

”Houston Rockets oyuncuları gelen bilgilere göre Blake Griffinle’de karşı karşıya gelmek istedi. Öte yandan da Chris Paul iki takımın soyunma odasının arasındaki bir arka kapıdan gelen Houston Rockets’lı oyuncuların başındaydı.” Son gelen bilgilere göre de dört Houston Rockets’lı oyuncu arka kapıdan Clippers soyunma odasına girerken, Houston Rockets’ın pivotu Clint Capela ise ön kapıyı çaldı. LA Clippers ekibinden birisi ona kapıyı açmış fakat orda olduğunu görünce kapatmış.”

Parke dışında yaşanan bu olaya NBA yönetimi tarafından herhangi bir açıklama gelmedi ancak bu yapılan agresif tavırların cezasız bırakılmayacağını düşünüyorum.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here