Houston Rockets Seriyi Eşitledi

274
NBA Playoffs
Houston Rockets Seriyi Eşitledi

NBA Playoff Batı Konferansı Finalinde evinde ilk maçı kaybeden Houston Rockets baştan sona önde götürdüğü serinin ikinci maçını evinde 22 sayı farkla 127-105 kazanarak seride eşitliği sağladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Karşılaşmanın ilk periyodu karşılıklı basketlerle başladı. Golden State Warriors maça Kevin Durant ’in post oyunları üzerinden iyi başlasa da Rockets periyot ’un ilerleyen dakikalarında savunmasını sertleştirdi ve sezon boyunca gördüğümüz James Harden’ın ‘’isolation’’ oyunları ile Warriors’a karşılık vermeyi başardı ve 2. periyota 26-21 üstün girmeyi başardı.

Karşılıklı basketlerle başlayan 2. Periyodun devamında ise Rockets tekrardan kontrolü ele almayı başardı. Harden ve Paul’ün bire birleri sonrası topu iyi çevirip boştaki şutörleri çok iyi bulan Rockets farkı bir anda açmaya başladı. Ayrıca topun iyi döndüğü bu sabırlı hücumları sayesinde Playoffların maç başına 18 sayı ile en çok hızlı hücum sayısı bulan Warriors’ın oyunu hızlandırmasına izin vermemiş oldu. Bu periyot 7 üçlük birden bulan Rockets savunmada da iyi bir iş çıkarınca ilk yarıyı 64-50 önde kapattı.

Üçüncü periyot’un başı aynı 2. Periyot gibi karşılıklı basketlerle başladı. Daha sonra Warriors bir ara farkı 10 sayıya indirse de, Mike D’Antoni’nin aldığı moladan iyi dönen Rockets farkın tek haneye inmesine izin vermedi ve periyot sonu iyi bir maç çıkaran Eric Gordon’un üst üste bulduğu sayılara çizgiden bulunan isabetleri ekledi. Warriors cephesi ise 18 sayı ile çok iyi bir periyot oynayan Kevin Durant’in yanında ikinci bir skoreri bulamayınca Rockets son periyota 16 sayıyla önde girdi( 95-79).

‘’Son Periyot’’ Warriors cephesi maç boyu 3 sayı çizgisi gerisinden istediği isabetleri bulamayan Stephan Curry’nin maçtaki tek üçlüğüyle başladı. İçerden etkili olmaya çalışan Curry’nin çabasıyla toparlanan Warriors farkı 11 sayıya indirse de Rockets bir kez daha farkın tek haneye inmesine engel oldu. Gordon ve Harden’dan üst üste üçlükler bulan Texas ekibine Warriors cevap veremeyince farkı 26 sayıya çıkaran Rockets maçı kopardı ve son 4 dakikada iki takım da pek süre bulamayan oyuncularına şans vermesiyle maç 22 sayı farkla 127-105 ile Rockets lehine sonuçlandı.

Takımca iyi bir maç oynayan Rockets cephesinde Harden 27 sayı 10 ribaunt Eric Gordon 6/9 üçlükle 27 sayı ve ilk maç saha içi isabeti bulunmayan PJ Tucker’ın 5/6 3’lük yüzdesiyle 22 sayı 7 ribaunt 4 asisti dikkat çekti

Warriors ise maçın en skoreri Kevin Durant’in 38 sayısının yanında ikinci bir skoreri çıkaramaması ve 16 sayı 7 ribaunt 7 asist ile oynayan Stephan Curry’nin yalnızca 1/8 üçlük isabeti ile oynaması maçı kaybetmelerine neden oldu. Maç sonu basına konuşan Steve Kerr de kötü oynadıklarımı ve maçı kaybetmeyi hak ettiklerini belirtti.

Warriors ev sahipliğinde Oracle Arena’da oynanacak serinin 3. maçını bu maçta, takımca çok iyi bir oyun sergileyen ve Warriors’u durdurmayı başaran Rockets cephesi mi? Yoksa normal performansının çok altında kalan Golden State Warriors mı 2-1’lik üstünlüğü elde edecek. Bu sorunun cevabını hep beraber Pazar’ı Pazartesiye bağlayan gece saat 3’ten sonra alacağız.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here