Hidayet Türkoğlu’ndan Shane Larkin Açıklaması

1564
Hidayet Türkoğlu'ndan Shane Larkin Açıklaması

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Shane Larkin’in devşirilmesi üzerine konuştu. Türkoğlu, baş antrenör Ufuk Sarıca’nın Larkin’i milli takımda görmek istemesi durumunda, bakanlıklarla gerekli çalışmaları yapacağını söyledi.

Hidayet Türkoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Ufuk hocayı da anlamaya çalışıyorum. Gerçekten kolay bir süreç değil. Larkin şu an performansıyla göz önünde. Bu, hiçbir zaman federasyonun veya benim kararım olmamıştır. Ufuk hoca, Larkin’i takımda görmek isterse, bakanlıklarımızla gerekli çalışmayı yaparım.”

“Gereklilik anlamında bunun kararını, teknik olarak Ufuk hoca ve ekibi verecek. Scottie Wilbekin de çok iyi bir sezon geçiriyor. Önemli olan onların karar vermesi.”

“Larkin’le ilgili şu an bir girişim yok. Ne Larkin tarafından ne de bizim tarafımızdan… Şu an sadece ismi milli takım için geçiyor. Kendisi de ülkemizle ilgili güzel sözler söyledi. Bu anlamda da kendisine teşekkür etmek isterim. Zaman ne gösterir bilemem.”

Shane Larkin bu sezon Türkiye Ligi ve Euroleauge’de gösterdiği muhteşem performanslarla göz dolduruyor. Milli Takımımızın guard pozisyonundaki yaşadığı sıkıntı ile birlikte, yıldız oyuncunun devşirilmesi konusu gündemdeki yerini koruyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz