Hidayet Türkoğlu ve Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan Anlamlı Hareket

1159
Hidayet Türkoğlu ve Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan Anlamlı Hareket

Türk Kızılay ve Türkiye Basketbol Federasyonu bugün çocuklarla bir araya gelecek iyilik için çalışacaklar.

Kızılay’dan yapılan açıklamaya göre Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Türk basketbolunun önemli isimleri, yarın Etimesgut’ta kurulan Kızılay Sokağı’nı ziyaret edecek. Hidayet Türkoğlu ve beraberindekiler, çocuklarla bir araya gelerek kan ve kemik iliği bağışında bulunacak. Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık da etkenlikte yer alacak.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Kızılay’ın daha geniş kitlelere tanıtılmasına katkı verecek basketbolun önemli isimleri, kan ve kemik iliği bağışına dikkati çekmek için donör olacak.

Etkinlikte Hidayet Türkoğlu’nun yanı sıra TBF Başkan Danışmanı Derya Sezar, TBF Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Onan, yönetim kurulu üyeleri Kemal Akar, Alper Arıkoğlu, TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün, Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser, Medya Direktörü Barış Kuyucu, Erkekler Ligi Direktörü Derya Yannier, A Erkek Milli Takım Menajeri Kerem Tunçeri, A Kadın Milli Takım Menajeri Yasemin Horasan ve TBF Başkan Asistanı Şebnem Fal bulunacak.

Kızılay Sokağı’nda bu yıl 30 bin çocuğun eğitim alması hedefleniyor.

Hidayet Türkoğlu daha önce de 2017 yılında eşiyle birlikte stoklardaki düşüş nedeniyle yapılan çağrıya duyarsız kalmayarak Türk Kızılayı’nın kan bağışı kampanyasına destek vermişti.

Türkoğlu çifti, “İnsan olarak böylesine önemli bir konuya duyarsız kalmamız mümkün değildi. Stoklar azalıyor ve her gün kana ihtiyaç oluyor. Bu konuda duyarlı olup, stokları tekrar istenilen seviyeye yükseltmemiz gerekiyor. Herkesin duyarlı olup, bağışta bulunmasını arzu ediyoruz. Bugün bir başkası için önemli olan yarın sizin için önemli olabilir.” ifadelerini kullanmıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç ProgramıNBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here