Hem EuroLeague hem de Türkiye Ligi için oynandığını bilmiyordum

890
THY EuroLeague
Hem EuroLeague hem de Türkiye Ligi için oynandığını bilmiyordum

Fenerbahçe Doğuş’un yaz döneminde kadrosuna kattığı Amerikalı pivotu Jason Thompson, önemli açıklamalarda bulundu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Jason Thompson, Turkish Airlines EuroLeague’in resmi internet sitesindeki blogunda yeni bir yazı ekledi.

Thomspson; “Normal sezon boyunca deplasmanda iyi bir galibiyet yüzdesi yakaladık. Baskonia karşısında bir galibiyet daha alıp Final Four’a kalmamız gerekiyor. Bunu başarabilecek güçte olduğumuzu düşünüyorum.

İç sahada oynadığımız maçta Bogdan Bogdanovic’i görmek güzeldi. İkimiz de Fenerbahçe ve Sacramento formaları giydik. Bu yüzden aramızda güçlü bir bağ var. İlk kez konuştuk ve NBA’de geçirdiği harika çaylak sezonunun ardından ona iyi şanslar diledim. Sacramento’da uzun süre kaldığım için ortak arkadaşlarımız var. Şehirde keyif aldığı yerler hakkında konuştuk. Benim orada hâlâ bir evim var.

Benim için her anlamda ilginç bir sezon oluyor. NBA ve Avrupa çok fazla benzerlik ve farklılıklar var. Kardeşim Ryan da EuroLeague’de oynamıştı. Şimdi de Almanya’da forma giyiyor. Birbirimizle sürekli konuşuyoruz. Aramızda iki yaş var ve aynı liseye, aynı koleje gittik. O yıllar içinde Almanya, Belçika, Sırbistan, İtalya, Türkiye gibi ülkelerde oynadı. Birkaç yıl önce Kızılyıldız forması giydi ve bu seviyede oynamak konusunda kesinlikle çok fazla deneyimi var. Onunla çok fazla konuşuyorum.

Fenerbahçe ile anlaştığım zaman iki farklı ligde, Türkiye Ligi ve EuroLeague’de oynandığını bilmiyordum. Gelmek konusunda gerçekten kafam karışıktı ve Ryan buraya gelmemde çok yardımcı oldu.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here