GSW’li Taraftarların MVP Tezahüratlarına Smith’ten Yanıt

717
NBA Finals
GSW'li Taraftarların MVP Tezahüratlarına Smith'ten Yanıt

NBA Play-Off finali 2.serisinde Golden State Warriors evinde konuk ekip Cleveland Cavaliers’ı ağırladı. Karşılaşmada ilk çeyrekten maçın sonuna kadar üstünlüğü korumayı başaran ev sahibi ekip karşılaşmadan 122-103’lük skorla galip ayrılmayı başarmıştı ve seriyi 2-0’a getirmişti.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Karşılaşma da Golden State Warriors’un galip gelmesi ve Curry’nin attığı dokuz üçlük sayesinde NBA Play-Off tarihinin en çok üçlük isabeti bulan oyuncuları arasında 370 üçlük isabeti ile 2.sıraya yükselmesi bir yana maça damgayı vuran olay taraftarlardan geldi.

Hatırlayacağınız üzere serisinin ilk maçında skor 107-107 iken George Hill’in kaçırdığı serbest atış sonrası J.R Smith ribaundu alır ve potaya atmak yerine topu dışarıya sürmüştü. J.R Smith’in bu yaptığı hareket kamuoyunda, sosyal medya da baya konuşulmuş ve dalga konusu olmuştu.

Birinci seride maç uzatmaya gitmiş ve ev sahibi ekip Golden State Warriors uzatmalarda karşılaşmayı 124-114 skorla kazanmıştı. Bu galibiyet sonrası ise Golden State Warriors’lu taraftarlar ise J.R Smith’i MVP ilan etti.

İkinci serisinin başında Cleveland Cavaliers cephesinde isimler anons edilirken GSW’li taraftarlar J.R Smith’in adını duyanca MVP tezahüratları yapmaya başladı. İlk çeyreğin ortalarında serbest atış çizgisindeyken bile MVP tezahüratlarına maruz kalan J.R Smith adeta GSW’li taraftarların alay konusu oldu.

J.R Smith ise maç sonrası bu durum hakkında açıklamalar yaptı. Sözlerine GSW’li taraftarların yaptığı tezahüratlara alınmadığını söyleyen Smith şöyle devam etti; ” Her zaman taraftarların hakkında konuşmayı sevdiği veya sıkıştırdığı bir oyuncuyum. Bu durumu o yüzden seviyorum. Beni tanımamalarındansa bunu yapmalarını tercih eden biriyim. Bundan dolayı bunu beğendim.” dedi.

J.R Smith serinin ikinci maçında 5 sayı, 1 ribaunt, 2 asist ile oynadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here