Galatasaray Odeabank’ta Sürpriz Ayrılık

1312
Galatasarat Odeabank

Galatasaray Odeabank, sezon başında transfer ettiği Rakeem Christmas‘ın sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshetti. Erman Kunter’in raporu doğrultusunda büyük umutlarla transfer edilen Christmas, NCAA’de Syracuse Üniversitesi, NBA’da ise Cleveland Cavaliers ve Indiana Pacers kadrolarında bulunmuştu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada; “Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımımız, 2017/2018 sezonu başında transfer ettiği Amerikalı pivot Rakeem Christmas ile karşılıklı anlaşarak sözleşmesini feshetti.” denildi.

Konu ile ilgili olarak Erman Kunter; ” Rakeem Christmas beklentimizin altındaydı. Kendisiyle dostane bir şekilde beraberliğimizi sona erdirdik” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya’da ; “Rakeem Christmas kadroda yoktu dikkat ettiyseniz. İstediğimiz , beklediğimiz performansı alamadık. Avrupa basketboluna uyum sağlamak kolay değil. 5 numara için oyuncu bakacağız. Şuan isim vermek istemiyorum. Kısa sürede belli olur. TJ Cline ‘dan da istediğimizi alamıyoruz. Onunla ilgilide tasarrufumuz olabilir ileride. Ama şuan kadromuzda yer alıyor. J. Taylor takımı toplayıcı bir performans gösterdi. Kısa pozisyonuna isim düşünmüyoruz. 5 numara transferi yapacağız” dedi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here