Galatasaray Odeabank Neden Başarısız ?

568
Galatasaray Odeabank
Galatasaray Odeabank Neden Başarısız ?

Erman Kunter yönetiminde Galatasaray, sezona başladığından beri hem ligde hem Eurocup’ta taraftarını bir türlü mutlu etmeyi başaramadı. Geçen sezon takımın koçluğunu yürüten Ergin Ataman’ı fazlasıyla arar oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Galatasaray da Ataman’ın yerine getirilen Erman Kunter, bu sezon başında aldığı kararlar ile takımı ateşe atan Can Topsakal, Cim Bom’un başarısız sonuçlar almasında en büyük faktör oldu. Şu ana kadar oynadığı 10 maçta yalnızca 2 galibiyet alabilen Sarı-Kırmızılılar, beklenen performansı bir türlü veremedi. Alınan sonuçlar ise başarısızlığın temel sebeplerini gösterdi. İşte o nedenler:

Ataman’a vefasızlık yapıldı

2015 senesinde Sarı-Kırmızılılar Euroleague’e katılamadı ve şu cevabı aldı: “Eurocup’ı kazanın öyle gelin”. Ergin Ataman da, “Bu kupayı kazanıp Galatasaray’ı hakettiği yere götüreceğim” dedi ve sözünü tuttu. Bu gelişmelerin ardından sezonun başında Galatasaray basketbol tarihinin en büyük bütçelerinden biri Ataman’a verildi, başarısız bir sezon geçirdi. Bunun sonucunda bir takım taraftarın ve yönetimden bazı kişilerin takımına yıllardır en iyi şekilde hizmet eden başarılı hocayı istememesi üzerine yollanma kararı alındı.

Yanlış hoca seçimi

2017-2018 sezonu ile birlikte basketbol şubesinde küçülmeye giden Galatasaray’ın yaptığı en kötü iş belki de Erman Kunter’i takımın başına getirmek oldu. Kunter, yönetiminde oldukça başarısız bir grafik çizen Sarı-Kırmızılılar, Türkiye gibi üst düzey bir ligde yaptığı yanlış koç seçimi ile sınıfta kaldı.

Kadro yapılanması hatalıydı

Galatasaray’daki en büyük sorun ise hatalı kadro yapılanması oldu. Bireysel oyun üzerinden skor üretebilen oyuncular ile birlikte oynamaktan zevk alan bir oyuncu grubunun ortaya çıkması imkânsızdı. Takımın kazanması için tek opsiyon Scotty Hopson’un kişisel hücum performansı, Dwight Hardy’nin potaya gitmesi ve yüzde 50’nin üzerinde üçlük isabeti bulmak oldu.

Salon bomboş kaldı

Geçtiğimiz sezonlarda Galatasaray’ın en büyük avantajı olan taraftar desteği, Sinan Erdem’e geçilmesi ile son buldu. Cim Bom sezon başından beri gösterdiği kötü performans yüzünden salonu dolduramadı ve bu alanda da sınıfta kaldı.

Mertcan Polat

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here