Furkan Korkmaz Sezonu Kapattı

919
Sixers
Furkan Korkmaz'dan kötü haber geldi.

NBA ekiplerinden Philadelphia 76ers’ta forma giyen milli oyuncumuz Furkan Korkmaz, 15 Aralık tarihinde G-League maçında Sevens ile çıktığı maçın dördüncü çeyreğinde bitime 03:02 kala, sol ayağında Lisfranc (tarak kemiği) sakatlığı geçirmişti.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Lisfranc olarak bilinen sakatlığı geçiren genç oyuncu büyük bir olasılıkla sezonu kapattı. Sixer sağlık ekibi konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada; “Oyuncunun kontrolleri yapıldı. Ameliyat olmayacak. En az 6 hafta rehabilitasyon süreci uygulanacak. Ardından testlerin sonucuna göre tedavi süreci tekrar değerlendirilecek.

Sahalardan belirsiz süre ile uzak kalacak olan Furkan Korkmaz’ın durumuyla ilgili bilgilendirme, somut veriler elde edildiğinde daha detaylı yapılacaktır.” denildi.

Temsilcimiz Furkan, bu sezon Sixers formasıyla çıktığı 6 maçta 1,5 sayı ve 1,0 ribaund ortalamaları ile mücadele etmişti.

Lisfranc Sakatlığı Nedir ?

Lisfranc eklemi, ayaktaki küçük kemikleri bütün tutan sabit bir eklemdir. Eklem, orta ayak bölümü ile tarak kemiklerini bir arada tutan bağlarla korunur. Bu sakatlık, ayağa veya topuğa sert basma, spor öncesi iyi ısınamama, güç ve fizik yetersizliği veya denge kaybı gibi durumlarda meydana gelmektedir.

Ayaktaki özel düzenin doğal haliyle yeniden oluşturulamadığı durumlarda ayakkabı giyme sorunları, uzun yürüyüşler yapamama, ayak görünümünde bozulma gibi sorunlar ortaya çıkar.

Sakatlık Anı:

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı
Paylaş
Önceki İçerikBaskonia Sahasında Kayıp
Sonraki İçerikRaptors Kendine Geldi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here