Fener’e Her Yer ‘İstanbul’

284
THY EuroLeague
Fener'e Her Yer 'İstanbul'

İlk çeyrekte; Maccabi Fox’un geçiş hücumlarıyla etkili olduğunu gördük. Özellikle, Black ve Kane’nin hızlı hücumlardaki isabet oranı ve doğru tercihleri, aradaki farkın açılmasına sebep oldu. Set temposunun yavaş olması ve oyunun hızını kontrol edemememiz sebepleriyle oyuna ağırlık koyamadık. Derin rotasyon ve arayışlarla geçen ilk periyodu 16-13 geride kapattık.

USA Team Fans
USA Team Fans

İkinci çeyrekte; Fenerbahçe’nin 3 sayı çizgisi gerisinden etkinliği ve isabet oranı arttı. Dixon, Datome ve Sloukas’ın iç-dış dengesini yakalamamızı sağlayan isabetleri ve Joffrey Lauvergne’nin hem savunma hem hücum alanındaki büyük katkılarıyla Fenerbahçe skorda öne geçmeyi başardı. Periyodun sonlarına doğru, boyalı alan savunmamızdaki direnç düştü ve Maccabi’nin bulduğu kolay basketlerle fark iyiden iyiye açıldı. İlk yarının son dakikalarında, eşleşme avantajıyla post up hücumlarından bulduğumuz kolay sayılarla farkı dengeledik ve ilk yarıyı 41-36 geride kapattık.

Üçüncü çeyrekte; Joffrey Lauvergne’nin ribaunt katkısı, Fenerbahçe’nin daha dengeli ve düzenli hücum etmesinin önünü açtı. Topun herkesin eline değdiği hücumlarda da Fenerbahçe’nin verimliliğinin zirveye çıktığını biliyoruz. Savunmada da 8 dakikada yediğimiz yalnızca 9 sayıyla skorda yeniden öne geçtik. Periyodun son saniyelerinde, hücum organizasyonunda sıkıntılar yaşasak da; son çeyreğe 55-53 önde girmeyi başardık.

Son çeyrekte; çok fazla sayıda üç sayılık atış denedi Fenerbahçe. Boyalı alan hücumları ve yüksek iki sayılık atış yüzdesiyle fark yaratan Fenerbahçe’nin alışılmışın dışındaki bu hücum şekli, boş dönülen hücumlar ve fazladan harcanan enerji olarak takıma geri döndü. Tam bu noktada, Guduric devreye girdi ve bulduğu kritik şutlarla takımına hayat verdi. Sezon başından itibaren ondan beklenen katkı, İsrail deplasmanında ortaya çıktı ve ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu bir kez daha hatırlattı. Özellikle, son bölümdeki ribaunt alma arzusu ve Maccabi’ye fazladan hücum şansı tanınmaması, farkın ilk kez lehimize açılmasını sağladı. Son saniyeleri oldukça tansiyonlu geçen maçı kazanmayı başardık.

Çok zorlu bir fikstürden geçiyor Fenerbahçe ve bu maçları kayıpsız atlatmak fazlasıyla değerli. Aynı zamanda, Guduric’i kazanarak yola devam etmek de ziyadesiyle kıymetli. Maccabi, hala takım olmaya çalışan ve koçunu yeni değiştirmiş bir takım olmasına rağmen böylesine zorlu bir atmosferden alnının akıyla çıkmak da bir hayli önemli bir iş diye düşünüyorum.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here