Fenerbahçe’den Tarihi Geri Dönüş!

912
THY EuroLeague
Fenerbahçe'den Tarihi Geri Dönüş!

THY EuroLeague 13.hafta maçında Fenerbahçe Beko, kendi evinde turnuvanın favorileri arasında gösterilen CSKA Moskova ile karşılaştı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Erken final olarak nitelendirilen ve nefesleri kesen maçta temsilcimiz sahadan 79-75 galip ayrılmayı başardı.

Maça etkili başlayan CSKA Moskova, Daniel Hackett’ın sayılarıyla skoru bir ara 6-17’ye kadar getirdi. Hücumda istediğini yapamayan Fenerbahçe, üçlük çizgisi gerisinden de kritik anlarda isabet bulamadı ve ilk çeyreği 18-26 geride kapattı.

İkinci çeyreğe arzulu başlayan temsilcimiz, bu sefer Higgins ve Clyburn’ü durduramadı ve fark 10 sayıya çıktı. Bir ara skoru 27-41 yapan CSKA, soyunma odasına 36-48’lik üstünlük ile girmeyi başardı. 

Üçüncü çeyreğe adeta roket gibi giren Fenerbahçe Beko, 8-0’lık seri yakalayarak skoru 44-48’e getirmeyi başardı. Taraftar desteğini de arkasına alan temsilcimiz, 5 dakikada 19-0’lık inanılmaz bir seri yakaladı ve skoru 52-48’e getirdi. CSKA Moskova 2. yarıda bu bölümde 0-6 saha içiyle oynadı ve 4 top kaybı yaptı. Adeta Golden State Warriors üçüncü çeyreği gibi bir performans sergileyen Fenerbahçe Beko, Clyburn’un son hücumdaki üçlüğüyle son çeyreğe 60-62 geri girdi.

Son çeyreğe etkili başlayan CSKA Moskova skoru 60-67’ye getirdi. Son periyodun ilk 5 dakikalık bölümü de 67-74 CSKA Moskova üstünlüğüyle geçildi. Farkın açılmasını önleyen Fenerbahçe Beko, maça tekrar ortak oldu ve son saniyelere 73-74 geride girmeyi başardı. Pes etmeyen temsilcimiz taraftarın da desteği ile sahadan 79-75 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Beko, bu sonuçla 13. maçında 12. galibiyetini alırken rakibiyle de galibiyet farkını 2’ye çıkararak liderliğini sürdürdü!

SKOR DAĞILIMI

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here