Fenerbahçe ve Beşiktaş Forması Giyen Genç Basketbolcu Sokakta Yaşam Mücadelesi Veriyor

1895
Fenerbahçe ve Beşiktaş forması giyen Genç Basketbolcu Sokakta Yaşam Mücadelesi Veriyor

Erken yaşta başarılı bir performans göstererek yıldızı parlayan Mehmet Şanlı, şimdilerde ise sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Henüz 22 yaşında olan genç oyuncu yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle genç yaşına rağmen basketbolu bırakmış ve havalimanında kalarak hayatını sürdürmekte.

2011 yılında Fenerbahçe Ülker Yıldız Erkek Basketbol Takımı formasıyla Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası’nın final maçında Galatasaray’ı 65-49 mağlup ederek, Türkiye Şampiyonu oldukları maçta 12 sayı, 13 ribaund ile henüz 16 yaşında dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

2013 yılında 3 sezon boyunca formasını giydiği Fenerbahçe’den ayrılan Şanlı, Sakarya’da düzenlenen ve Fenerbahçe Ülker’in 2. Bitirdiği Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası‘nda 9.5 sayı ve 12.2 ribaund ortalamalarıyla dikkat çekmişti.

Fenerbahçe ile yolları ayrıldıktan sonra Beşiktaş Integral Forex ile 2+1 yıllık sözleşme imzalamıştı. Beşiktaş’ta forma şansı bulayan genç isim daha sonra sırasıyla İBB, İTÜ, Final Gençlik ve son olarak 2016/2017 sezonunda Muğla Ormanspor formaları giymişti.

Mehmet Şanlı

Atatürk Havalimanı’nda yaşayan 22 yaşındaki Mehmet Şanlı’nın, psikolojik sorunları olduğu düşünülüyor. Kendisiyle konuşmaya çalışan muhabire ‘Görmek istemiyorum sizi… Git buradan’ diyerek konuşmayı reddetti. Muhabirin neden burada yaşıyorsun sorusuna ise, ” Ailem ABD’de onların yanına gidiyorum.” dedi. Basketbol kariyeri hakkında sorulan soruları ise yanıtsız bırakarak kameradan uzaklaştı.

 

TBF yetkililerinin gerekli kişilerle iletişime geçerek Şanlı’nın havalimanından alınıp, tedavisine başlanmasını sağladığı öğrenildi. Genç oyuncunun durumu ile ilgili henüz net bir teşhis konulamadı.

Üzerindeki eskimiş kıyafetler, saçı sakalına karışmış ve öylece ne yaptığını bilmeden gezen Mehmet Şanlı’nın bu yaşta nasıl bu hale geldiği merak konusu…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here