Fenerbahçe Son Topta Yıkıldı: Fenerbahçe Beko- Zalgiris Kaunas

165

Turkish Airlines Euroleague Çift Hafta Maçı’nda temsilcimiz Fenerbahçe Beko, bu sezon kendi evindeki 2.maçta Zalgiris Kaunas’ı ağırladı. Başından sonuna heyecanın eksilmediği maçı Sarı Lacivertliler, son topta yediği basketle 76-79 mağlup oldu. Bu sonuçla temsilcimiz 6.maçındaki 5.mağlubiyetini aldı.

MAÇTAN NOTLAR:

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Maçtaki ilk basket Bobby Dixon’dan geldi. Alex Perez Kaunas’ın ilk sayılarını buldu. Milaknis’in üçlüğü ile skor 2-5’e geldi. De Colo turnikeyle farkı 1’e indirdi. De Colo bir basket daha buldu ve bizi öne geçirdi. Vesely, takip smacıyla 9-9 eşitliği sağladı. Vesely serbest atış isabetiyle skoru 12-13’e getirdi. De Colo’nun orta mesafe isabetiyle tekrar öne geçtik. De Colo bir de üçlük yolladı ve skoru 17-15’e getirdi. İlk çeyrek 17-17 sona erdi. 

İkinci çeyreğe Tarık Biberovic’in basketiyle başladık. Grigonis’in serbest atış isabetleriyle tekrar beraberliği yakaladılar. Sloukas, üçlük ile skoru 22-19’a getirdi. Landale, smaç ile farkı 1’e indirdi. Üçlük ile 22-24 öne geçtiler. Vesely, basket faulden bulduğu üç sayı ile eşitliği sağladı. Sloukas’ın üçlüğü ile tekrar öne geçtik. Williams smaç ile skoru 31-27’ye getirdi. De Colo üçlük ile farkı 5’e çıkarttı. Nigel Hayes üçlük ile skoru 38-32’ye getirdi. De Colo farkı tekrar 8’e çıkarttı. İlk yarı 40-33 sona erdi.

İkinci yarıya Grigonis’in üçlüğü ile başladılar. De Colo’ya yapılan sportmenlik dışı faulden doğan iki serbest atış isabetiyle farkı tekrar 5’e çıkarttık. Jankunas basket faulden bulduğu 3 sayı ile skoru 43-41’e getirdi. Derrick Williams’ın harika smacıyla farkı tekrar 4’e çıkarttık. Alex Perez ile 47-47 eşitliği yakaladılar. Nando De Colo üçlük ile tekrar öne geçirdi. Lauvergne ile farkı 5’e çıkarttık. De Colo, basket faul ile farkı 10’a çıkarttı. Periyot 59-52 sona erdi.

Maç Gitti Geldi!

Son periyot karşılıklı basketlerle başladı. Datome skoru 61-54’e getirdi. Leday basket faulden bulduğu 3 sayı ile farkı 4’e indirdi. Alex Perez’in De Colo’ya yaptığı sportmenlik dışı faulden 2 sayı daha bulduk ve skoru 63-57’ye getirdik. De Colo üçlüğü yolladı ve farkı 7’ye çıkarttık. Zach Leday hızlı hücumda smacı vurdu. Derrick Williams üçlük isabtini buldu ve farkı tekrar 8’e çıkarttık. Nigel Hayes üçlük ile skoru 69-64’e getirdi. Bir üçlük de Ulanovas’tan geldi ve farkı 2’ye düşürdüler. Datome’nin çok kritik üçlüğü ile farkı tekrar 5’e çıkarttık. Derrick Williams skoru 74-67’ye getirdi. Williams inanılmaz bir smaç vurdu ve farkı 7’ye çıkarttık. Önce üçlük ardından basket faul ile son 47 saniye kala skor 76-75’e geldi. Zalgiris Kaunas son 7 saniye kala öne geçti. Maçtan 76-79 mağlup ayrılıyoruz.

Fenerbahçe Beko – Zalgiris Kaunas Maçının Özeti

Paylaş
Önceki İçerikKorku Filmi: Warriors!
Sonraki İçerikKyle Kuzma Dönüyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here