Fenerbahçe Son Topta Mağlup!

Turkish Airlines Euroleague 16. Hafta Maçı’nda evinde İspanya temsilcisi Valencia’yı ağırladı. İnanılmaz çekişmeye sahne olan maçı Valencia, uzatmalar sonucu 98-100 kazandı. Bu sonuçla Fenerbahçe, 16.maçlar sonunda 5 galibiyette kaldı.

MAÇTAN NOTLAR:

Maç Datome’nin üçlüğü ile başladı. Dubljevic’te üçlük ile karşılık verdi. Dubljevic, turnikeyle konuk ekibi öne geçirdi. Doornekami skoru 3-7’ye getirdi. Sloukas farkı 2’ye indirdi. Dubljevic bir isabet daha buldu. Derrick Williams’ın basket faulden bulduğu 2+1 sayı ile farkı 1’e indirdik. Labeyrie skoru 8-11’e getirdi. Datome’nin üçlüğü ile skoru eşitledik. Williams’ın turnikesiyle tekrar öne geçtik. Datome bir üçlük daha yolladı ve skoru 16-11’e getirdi. Dubljevic, basket faulden bulduğu 2+1 ile skoru 2’ye indirdi. Doornekami attığı üçlük ile skoru 20-20’ye getirdi. Nando De Colo, bizi tekrar öne geçirdi. Sloukas, ilk çeyreğin sonundaki basketiyle çeyrek skorunu 24-22 olarak tayin etti. 

Ndour’un basketiyle ikinci çeyrek başladı. Datome ikinci çeyrekte de kaldığı yerden devam ediyor. Bobby, üçlük ile farkı 6’ya çıkarttı. Kalinic’te isabeti buluyor ve skor 33-25’e geliyor. Williams da bir üçlük yolluyor ve farkı çift hanelere çıkarıyoruz. Motum karşılık verdi ve fark 8’e düştü. De Colo skoru 44-33’e getirdi. Motum’dan bir üçlük daha geldi. Sloukas, iki serbest atış isabeti buldu ve farkı 12’ye çıkarttı. Dubljevic içerden çok kolay bir basket buldu ve Obradovic mola aldı. Dubljevic’in basketi çeyreğe noktayı koydu. 48-40.

İkinci yarıya Datome’nin üçlüğü ile başladık. Williams smacı ile farkı 13’e çıkarttık. De Colo skoru 55-42’ye getirdi. De Colo bu basket ile Euroleague kariyerinde 3000 sayı barajını aştı. Dubljevic üçlük ile farkı 10’a indirdi. Williams’ın basketine Loyd ile karşılık verdiler. Williams’tan inanılmaz bir smaç! Loyd basket-faulden bulduğu 2 sayı ile farkı 8’e düşürdü. De Colo, tekrar farkı çift hanelere çıkarttı. Çeyreğin sonunda Bobby’nin basketleriyle farkın erimesini engelledik.

Son çeyrek Motum’ın basketiyle başladı. Colom’ın basketiyle skor 72-68’e geldi ve Obradovic mola aldı. Motum farkı 2’ye indirdi. Sloukas tekrar 4’e çıkarttı. Motum skoru 74-72’ye getirdi. Datome üçlüğü yolladı ve farkı 5’e çıkarttık. Dubljevic farkı 3’e düşürdü. Motum serbest atışlarla farkı 1’e indirdi. Rossom’ın üçlüğüyle Valencia öne geçti. De Colo serbest atışlarla skoru eşitledi. Datome’nin üçlüğüyle öne geçtik. Tobey’in basketiyle skor 82-82’ye geldi. Valencia 0.4 saniye kala öne geçti. Nando De Colo son saniyede bulduğu sayıyla maçı uzatmaya götürdü.

Uzatmaya De Colo’nuh iki serbest atışı ve Williams’ın smacıyla 4-0 başladık. De Colo skoru 91-85’e getirdi. Dubljevic’in serbest atışlarıyla fark 4’e indi. Bobby’nin üçlüğü ile farkı 7’ye çıkarttık. Loyd karşılık verdi. Son 23 saniye kala fark 2’ye indi. Çıkarken top kaybeden temsilcimiz bir basket daha yedi. Bir türlü ribaund alamayan Sarı Lacivertliler son 8 saniye kala 98-100 geriye düştü. Son hücumdan yararlanamayan temsilcimiz maçtan mağlubiyetle ayrıldı.

Fenerbahçe Beko – Valencia Basket Maçının Özeti

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz