Fenerbahçe İlk Turun İlk Maçında Sürprize İzin Vermedi

1282
Fenerbahçe İlk Turun İlk Maçın Sürprize İzin Vermedi
Fenerbahçe İlk Turun İlk Maçın Sürprize İzin Vermedi

Fenerbahçe Doğuş, BSL Play-off ilk tur ilk maçında Sakarya Büyükşehir Basketbol’u ağırladı. Hafta sonu oynadığı Euroleague finalinden sonra taraftarının büyük desteği ile karşılanan Fenerbahçe Doğuş maça hızlı başladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Nunnally, etkili oyunuyla ilk 5 dakikada 7 sayı ürettti ve Sarı-laciverliler bu bölümü 13-7 öne geçti. Sakarya ekibinde Lazeric Jones’un bu periyotta attığı 10 sayı ile son bölümde eşitlik sağlansa da, ev sahibi Fenerbahçe ilk çeyreği 23-20 önde kapattı.

2. periyotta Fenerbahçe savunmasını sertleştirdi ve farkı açmaya başladı, deplasman takımının şutları da isabetsiz olunca, Sakarya 8 dakikada sadece 3 sayı atabildi ve Nicolo Melli’nin attığı sayılarla skor 40-24’e geldi. Maçın 2 dakikasında karşılıklı basketlet atıldı ve Fenerbahçe Doğuş 2. periyodu da 44-30 üstün kapatmayı başardı.

Sakarya ekibi 3. periyoda hızlı başladı ve ilk 3 dakikada skoru 47-38’e getirdi. Givan Clavell’in skorer oyunu sayesinde Sakarya farkı 6’a kadar indirdi. 3. periyot itibarıyla maçın en skorer oyuncusu olan Lazeric Jones’un oyundan atılmasına rağmen Sakarya Büyükşehir Basketbol bu periyotta çok iyi bir mücadele sergiledi ve 3. periyot sonunda farkı 5’e indirmeyi başardı: 59-54.

Sakarya Büyükşehir son periyoda Gian Clavell’in basketi ile başladı ve farkı 3’e indirdi. James Nunnally’nin üst üste bulduğu 2 üçlük ve Nicolo Melli’nin 1 üçlük isabeti peşpeşe gelince Fenerbahçe Doğuş farkı bir anda 10’a çıkardı. Maçın kontrolünü eline alan Fenerbahçe Jan Vesely’nin samacı ile farkı 14’e çıkardı. Sakarya Büyükşehir Basketbol Nathan Boothe’nin 3’lüğü ile maçın bitmesine 3 dakika kala farkı 8’e indirdi. Maçın son bölümünde Sarı Kanaryalar farkı yeniden açmayı başardı ve maçı 81-66‘lık skor ile kazanıp seride 1-0 öne geçti.

Fenerbahçe’de James Nunnally ve Nicolo Melli 15’er sayıyla; Sakarya Büyükşehir’de ise Gian Cavell 16 sayıyla maçın en skorer oyuncuları oldu.

Turgay Doğan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here