Fenerbahçe Hücumuyla Güldü

421
Fenerbahçe Hücumuyla Güldü
Fenerbahçe Hücumuyla Güldü

THY Euroleague 5. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe, Alman ekibi Bayern Münih’i ağırladı.

USA Team Fans
USA Team Fans

Karşılaşma Kalinic’in üçlüğüyle başladı. Pota altını iyi kullanan Bayern Münih’e Lauvergne ve Datome ile cevap veren Fenerbahçe hücumdaki verimli oyunuyla ilk 3 dakikayı 11-7 önde geçti. Münih’te özellikle Lucic’in maça sıcak başlaması ve Booker’ın etkili oyunu Alman ekibini çeyrek ortasında öne geçirdi (13-14). Fenerbahçe bu bölümde isabetli şutlara devam etse de yapılan top kayıplarını iyi değerlendiren Bayern Münih son 3 dakikaya 19-21 önde girdi. Yüksek temponun devam ettiği son dakikalarda Fenerbahçe savunmada çok zorlansa da Sloukas’ın etkili oyunuyla ilk çeyreği 28-26 önde kapattı.

İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Her iki takımın da hücumda hızlı oynadığı dakikalarda Ahmet’in ve Datome’nin gösterdiği müthiş efor Fenerbahçe’yi 5 sayı öne geçirdi (38-33). Temsilcimizin yeni transferi Green’in ilk kez oyuna girdiği dakikalarda Vesely ile oynanan ikili oyunlar ve Dixon’ın üçlüğüyle Fenerbahçe kontrolü elde tuttu (43-37). Çeyreğin son bölümünde Bayern Münih Fenerbahçe savunmasındaki hataları Dangubic ve Koponen ile cezalandırıp farkı düşürse de devreye Fenerbahçe’nin 51-48 üstünlüğüyle girildi.

Sert savunmalarla başlayan maçın üçüncü çeyreğinde Fenerbahçe savunmada daha iştahlı gözükse de Barthel ve Booker’ı durdurmakta çok zorlandı. Alman ekibinin yüksek hücum gücüne cevap veremeyen temsilcimiz hücumda da konsantrasyonunu kısa süreliğine kaybettive maçın bitimine 5 dakika kala 56-61 geriye düştü. Fenerbahçe’yi bu kaostan çıkaran ise Ahmet Düverioğlu oldu. Genç pivottan gelen üst üste sayılarla birlikte Fenerbahçe seri yakaladı ve eşitliği sağladı (61-61). Oldukça sertleşen çeyreğin son bölümü sonrası final periyoduna 65-65 eşitlikle girildi.

Son çeyrek Koponen ve Guduric’in karşılıklı üçlükleriyle açıldı. Bayern Münih’te Derrick Williams’ın tekrar devreye girmesiyle ilk 3 dakika 68-71 ile geçildi. Bayern’e hızlı hücumlarla reaksiyon gösteren Fenerbahçe Vesely önderliğinde tekrar öne geçti (72-71). Bu dakikalarda Jovic’ten gelen ekstra sayılar Bayern Münih’i hücumda ayakta tutsa da Guduric ve Datome’nin sayılarıyla Fenerbahçe maçın son 2 dakikasına 81-78 üstünlükle girdi. Maçın en kritik hücumlarında Guduric’ten gelen üçlük ve Vesely’nin pota altındaki oyunuyla birlikte Fenerbahçe, Bayern Münih’i 88-84 mağlup etti.

Haktan Bayram

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here