Fenerbahçe Evinde Güldü: Fenerbahçe Beko- Khimki Moskova

243

Turkish Airlines Euroleague 11.Hafta Maçı’nda temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Rus temsilcisi Khimki Moskova’yı ağırladı. Maçı başından sonuna üstün götüren Sarı Lacivertliler karşılaşmadan 89-76 galip ayrıldı. Bu skorla 11.maç sonunda 4.galibiyetini aldı.

MAÇTAN NOTLAR:

Maç Bertans’ın üçlüğüyle başladı. Jovic turnikeyle skoru 0-5’e getirdi. Melih’in üçlüğüyle Fenerbahçe maçtaki ilk sayılarını buldu. Williams maça dengeyi getirdi. Gill’in basketine Datome’nin üçlüğyle karşılık verdik ve öne geçtik. Booker üçlük ile karşılık verdi. Datome bir basket daha buldu ve skoru 10-10’a getirdi. Bir üçlük de Sloukas’dan geldi ve tekrar öne geçtik. Sloukas bir üçlük daha yolladı ve farkı 4’e çıkarttık. Sloukas bu çeyrek alev aldı. Bir lük daha yolladı ve farkı 9’a çıkarttı. Timma’nın üçlüğü ile karşılık verdiler. Bir üçlük de Melih’ten geldi. Skor 26-17 oldu. Stimac’ın basketiyle skor 28-21’e geldi. Janis Timma üçlükle çeyreğin skorunu tayin etti. 28-24.

İkinci çeyrek Timma’nın üçlüğü ile başladı. Datome farkı tekrar 3’e çıkarttı. Timma bir üçlük isabeti daha buldu ve skoru 30-30’a getirdi. Datome de üçlük ile cevap verdi. Jerbeko maçtaki ilk basketi üçlük olarak buldu ve skora tekrar dengeyi getirdi. Datome 2+1 ile skoru 36-33’e getirdi. Timma da basket faulden 3 sayı buldu ve skoru tekrar eşitledi. Üçer üçer saymaya devam ediyoruz. Bu sefer Williams üçlük ile bizi öne geçirdi. Evans farkı 1’e indirdi. Evans bir basket daha attı ve Khimki’yi öne geçirdi. Gill’in basketiyle fark 3’e çıktı. Timma üçlük ile skoru 43-47’ye getirdi. Timma 24.sayısını attı ve farkı 5’e çıkarttı. İlk yarı 44-49 sona erdi.

Üçüncü çeyrek Ahmet’in basketiyle başladı. Derrick Williams’ın smacı farkı 1’e indirdi. Kostas Sloukas turnikeyle bizi öne geçirdi. Melih çaldığı topla hızlı hücumda farkı 3’e çıkarttı. Timma skoru 54-53’e getirdi. Datome üçlük ile farkı 4’e çıkarttı. Ahmet Düverioğlu’nun smacı ile fark 6’ya çıktı. Sloukas orta mesafe isabetiyle skoru 61-53’e getirdi. Derrick Williams’ın harika smacıyla fark çift hanelere çıktı. Jerebko’nun basketine Sloukas ile karşılık verdik. Periyot sonunda 65-55 üstünüz.

Son periyot Jerebko’nun üçlüğü ile başladı. Williams üçlük ile karşılık verdi. Devin Booker’ın basketiyle skor 68-60’a geldi. Gill’in 2+1’i ile fark 5’e düştü. Lauvergne içerden bitirdi ve farkı tekrar 7’ye çıkarttı. Melih’in üçlüğü ile fark çift hanelere çıktı. Gill üçlük ile skoru 76-68’e getirdi. Melih üçlükleri yağmur gibi yağdırmaya devam ediyor. Farkı 11’e çıkarttı. Lauvergne skoru 83-70’e getirdi. Kostas Sloukas farkı 15’e çıkarttı. Anthony Gill attığı basketle skoru tayin etti. 89-76 galip geliyoruz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz